• Erasmus w Katanii na Sycylii

          • W dniach 23-28 maja odbyła się kolejna mobilność w ramach projektu Erasmus - A healthy lifestyle in a theatre, która miała miejsce w Katanii na Sycylii. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele języka angielskiego - Sławomir  Sławkowski i Marcin Grzywaczewski. Podczas tygodnia spędzonego w Szkole im. Francesco Petrarca nauczyciele z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Polski uczestniczyli w zajęciach teatralnych z uczniami, które zakończyły  się ewalucją w formie występu przed publicznością. Ponadto gospodarze w Sycylii przygotowali odwiedziny w pobliskim przedszkolu oraz innej szkole podstawowej, a także goście uczestniczyli w koncercie szkolnej orkiestry, która występowała po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa.

            Pobyt w Katanii był kolejną okazją na zdobycie doświadczenia w pracy w grupie międzynarodowej oraz pogłębienie już zawartych znajomości na płaszczyżnie zawodowej. Kolejna mobilność będzie miała w Polsce w naszej szkole w czerwcu.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ SCRATCHA

          • W maju na całym świecie odbywają się różnorodne imprezy związane z programowaniem w języku Scratch. Jest to wirtualny język programowania i platforma internetowa, za pomocą których można tworzyć swoje gry, animacje i inne projekty. Wizytówką programu jest pomarańczowy kot Scratch, który w tym roku obchodzi swoje 15 urodziny. Jest to też święto wszystkich, którzy lubią programowanie.
            Nasi uczniowie również świętowali urodziny Scratcha. Na lekcjach informatyki i zajęciach koła informatycznego realizowane były różne projekty, które miały na celu promowanie środowiska Scratch. 
            Uczniowie z klas I-II przygotowali m.in. animacje „Urodzinowe przyjęcie” w aplikacji Scratch Junior. Natomiast uczniowie klas IV-VI tworzyli różnorodne projekty w aplikacji Scratch. Uczestnicy koła informatycznego stworzyli animowane kartki urodzinowe i gry. Autorzy najlepszych prac otrzymali dodatkowe oceny z informatyki oraz drobne upominki.

            Organizator - Daria Kowalczyk

             

          • Dzień Mamy

          • Dzień Mamy

            A u nas jeszcze w temacie Dnia Mamy🌺
            Uczniowie ozdabiali butelki cekinami, brylantami, brokatami itp. a w środku zostały ukryte magiczne kupony…
            Śniadanie do łóżka? Wyrzucenie śmieci? Odkurzenie mieszkania? To tylko niektóre zadania do wylosowania, które Mamusie mogą wykorzystać w dowolnym momencie, a kochane dzieci spełnią bez mrugnięcia okiem😉😉😉
            Życzymy super zabawy!
            E.Kosiedowska

          • „Twardogłowi”

          • Reprezentacja naszej szkoły klas II-III w składzie: Tosia Serafin, Wojtek Bernat, Wojtek Żukowski i Igor Motek spróbowała swoich sił w konkursie „Twardogłowi” w Siemianicach.
            Zespół zmierzył się z zadaniami z matematyki, ortografii, przyrody, plastyki, muzyki i ogólnej wiedzy o świecie.
            Nie było łatwo, choć jesteśmy bardzo zadowoleni, że spróbowaliśmy swoich sił i poszerzyliśmy własne horyzonty 🌍
            Wyróżnienie jest nasze 😊
            Ewa Kosiedowska

          • Majówka na dwóch kółkach

          • Majówka na dwóch kółkach
            Edukacja fizyczna na dwóch kółkach w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie🚲🛴
            Dzisiaj mieliśmy niecodzienny w-f, spędziliśmy go przed szkołą prezentując swoje umiejętności na miasteczku rowerowym🚲
            Po napisaniu sprawdzianu z matematyki takie wyjście dobrze wszystkim zrobiło- odstresowało i wyciszyło przed warsztatami decoupage🙃
            Klasa IIb i Ewa Kosiedowska 

          • ZABAWY Z ROZSZERZONĄ RZECZYWISTOŚCIĄ

          • Na ostatnich zajęciach informatycznych uczniowie klasy 1 dowiedzieli się czym jest rozszerzona rzeczywistość.  Zaczęliśmy od rozmowy o tym, co charakteryzuje każde państwo, jakie symbole posiada każdy naród. Następnie dzieci zaprojektowały własne państwo, jego nazwę i flagę. Po skończonej pracy plastycznej nadszedł czas na uruchomienie aplikacji Quiver i „ożywienie” swojej flagi a przy okazji również flagi innych państw. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem.

            Nauczyciel prowadzący: Daria Kowalczyk

          • Dzień otwartej szkoły

          • 19. maja po raz kolejny otworzyliśmy drzwi szkoły, by zapoznać z naszą ofertą obecnych ósmoklasistów i ich rodziców. Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień wzorowym kadetom oraz przeprowadzenia pasowania na kadetów uczniów klasy pierwszej, którzy dołączyli nieco później do zespołu klasowego. Aktu pasowania dokonał w imieniu dowódcy BOB w Redzikowie- pan major Sebastian Radziwonka.

            Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, pracownicy administracji CUW, przedstawiciele NSF Redzikowo oraz ósmoklasiści wraz z nauczycielami i rodzicami.

            Oprócz wiedzy teoretycznej nasi goście mieli okazję zobaczyć pokaz wyszkolenia w wykonaniu naszych kadetów, przygotowany przez nauczyciela edukacji wojskowej.

            Niewątpliwą atrakcją były wozy wojskowe oraz sprzęt wojskowy prezentowany przez żołnierzy i żandarmerię.

            Imprezę zakończyliśmy tradycyjna, wojskową grochówką.

          • Laureaci w Olimpusie

          • Miło nam przekazać informację, że mamy laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka angielskiego OLIMPUS. Oto nasi wygrani:

            Oliwia Dwulit 3a LO

            Igor Głowacki 3a LO

            Krystian Laubach 8a SP

            Hanna Kościewicz 8b SP

             

            Gratulujemy!!!

          • Szkolenie kadetów z użyciem symulatora ŚNIEŻNIK

          • W dniu 16.05. uczniowie klas mundurowych realizowali zajęcia z edukacji wojskowej na obiektach szkoleniowych 1. Batalionu Zmechanizowanego 7 BOW w Lęborku. Pod okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności z następujących dziedzin:

            • szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem jednego z najnowocześniejszych w Polsce symulatora „Śnieżnik”-strzelanie na celowość i skupienie z kbk AKM oraz strzelanie sytuacyjne w terenie zurbanizowanym

            • budowy, przeznaczenia i właściwości bojowych kbk GROT oraz pistoletu PW 83

            • przygotowania radiostacji do pracy oraz zasady nawiązywania łączności radiowej i wezwania pomocy MEDEAC

            • szkolenia taktycznego.

            Kadeci wrócili pełni wrażeń i , co najważniejsze, wyposażeni w kolejne umiejętności.

          • Co to jest WOLNOŚĆ?

          • Wolność -FPZ

            Co to jest WOLNOŚĆ?
            W tym tygodniu na Filozoficznym Placu Zabaw próbowaliśmy ustalić czym jest wolność.
            *Czy wolność to dowolność?
            *Jeżeli wolność to „robienie co się chce” to postanowienie spędzenia całego dnia w zamkniętym pomieszczeniu będzie oznaką wolności? 

            Ustaliliśmy, że naturalne ograniczenia (temperatura, głód) nie oznaczają braku wolności, a także to, że np. będąc w więzieniu i czytając książki można przez chwilę poczuć się wolnym. 

            Jak słusznie zauważyła Oliwka: „wolność to szkoła” bo wiedza zdobyta teraz maksymalizuje wolność (w rozumieniu świata, w wyborze zawodu) w przyszłości. 

            Ćwiczenie aktywizujące polegało na znalezieniu jednego przedmiotu, który sugeruje wolność i uzasadnienie, dlaczego akurat ten 🙂

            Na koniec spójrzcie na tablicę- takie skojarzenia z „wolnością” mają uczniowie kl.IIa🌷 

            Ewa Kosiedowska

          • Dobry Obywatel

          • Dobry Obywatel 

            Pokaż, kim dla Ciebie jest dobry obywatel-
            Uczniowie IIb próbują swoich sił w konkursie #dobryobywatel
            Technika dowolna, kreatywne ujęcie tematu wskazane, a przyborów plastycznych mamy całe szafki (Rodzice pięknie nas zaopatrzyli).
            Zatem… do dzieła! 😉 

            Trzymamy kciuki!
            Ewa K.

          • Gratulacje

          • Gratulacje 

            🌷Serdecznie gratulujemy uczennicy kl.IIb Weronice Worach
            za zajęcie III miejsca w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Żyj w zgodzie z przyrodą” w kategorii Ekozabawka.
            Brawo Weronika!🥰

          • Narkotyki – co Ci grozi?

          • Klasa VI a podczas zajęć z wychowawczynią zapoznała się z interesującą prezentacją przygotowaną przez Wydział ds. Edukacji Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Uczniowie poznali pojęcia: narkotyk i narkomania. Dowiedzieli się także, czym różnią się narkotyki twarde od miękkich i jakie są skutki ich działania. Następnie omówili możliwe konsekwencje używania, posiadania, wytwarzania i rozprowadzania narkotyków. Szóstoklasiści bez problemu odróżniali fakty od mitów dotyczących narkotyków. To były potrzebne i pouczające zajęcia. Nigdy nie jest za wcześnie na ostrzeganie przed niebezpieczeństwem.

            R. Kolada

             

          • Matura 2022

          • Czwartego maja o godzinie 9:00 maturzyści z naszej szkoły zasiedli w ławkach, aby napisać egzamin dojrzałości z języka polskiego.

          • 5 maja 2022 Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

          • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku jako Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.

            Jest to szczególna okazja, aby przypomnieć wszystkim o prawach osób niepełnosprawnych do równego uczestnictwa w szeroko pojętym życiu społecznym.

            Pamiętajmy !!! Wolność, godność, niezależność, szacunek oraz równość należy się nam wszystkim, bez względu na to, jacy jesteśmy. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka.Bożena Kopowicz, Małgorzata Korejwo