• SZKOŁA ROKU 2024-PLEBISCYT DLA NASZEGO LICEUM

          • Pragniemy poinformować, że nasza placówka - Liceum Ogólnokształcące uczestniczy w ogólnopolskim plebiscycie SZKOŁA ROKU 2024.

            Konkurs ten podzielony jest na etap ogólnokrajowy oraz osiemnaście miast wojewódzkich, a głosowanie trwa od 04 marca do 12 kwietnia 2024 roku.

            To społeczność portalu, składająca się z uczniów, nauczycieli oraz rodziców, ma okazję wybrać szkołę ponadpodstawową, która ich zdaniem zasługuje na miano szkoły roku, czyli takiej, która spełnia wszystkie ich oczekiwania.Trzy najlepiej ocenione placówki z każdego miasta wojewódzkiego oraz z kraju, otrzymają prestiżowy tytuł SZKOŁA ROKU 2024 wraz z dostępem do konta premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

            Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w głosowaniu i przekazania tej informacji wszystkim zainteresowanym.

            Link do plebiscytu znajduje się pod adresem:https://liblink.pl/yG9fHv5Sse

          • SZKOLNE SKRYPTORIUM

          • Podczas lekcji historii uczniowie klasy piątej mogli w praktyce przekonać się, jak skomplikowane zadanie mieli średniowieczni skrybowie. Zaczęli od własnoręcznego napisania i ozdobienia swoich inicjałów. To było ciekawe doświadczenie, a jego efekty można podziwiać w sali 300.          

            R. Kolada i E. Rembalska

          • UROCZYSTA GALA W RATUSZU

          • 11 marca licealiści z klas I-III, w imieniu naszej szkolnej społeczności, wzięli udział w uroczystości podsumowującej zbiórkę pieniężną na rzecz słupskiego hospicjum. Podczas spotkania prezydent Słupska - pani Krystyna Danilecka - Wojewódzka oraz dyrektor hospicjum - pani Teresa Jerzyk podziękowały  wszystkim za zaangażowanie i wręczyły dyplomy.

            W ubiegłym roku wolontariusze zebrali do puszek ponad 180 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone zostały na pokrycie kosztów koniecznych remontów i doposażenia pomieszczeń, a także przygotowanie dokumentacji technicznej dotyczącej rozbudowy placówki.

            Nasza społeczność również dorzuciła  swoją „cegiełkę” na rzecz hospicjum. Przypomnijmy, że podczas przeprowadzonego kiermaszu ciast i ciasteczek udało nam się zebrać 2075,13 zł.

            W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy rodzicom i uczniom za przygotowanie domowych wypieków, wolontariuszom za zaangażowanie i przeprowadzenie kiermaszu oraz wszystkim, którzy kupowali ciasta, wspierając hospicjum.

          • LEKCJA BIOLOGII

          • Uczniowie klasy V na lekcjach biologii uczą się przez doświadczenie. Na ostatnich zajęciach samodzielnie przygotowali preparaty mikroskopowe ze skórki liścia cebuli i obserwowali tkankę okrywającą. 

          • KONKURS ROZTRZYGNIĘTY !

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przeprowadziłyśmy Szkolny konkurs „Przysłowia mądrością narodu”. Udział w nim wzięli chętni uczniowie z klas IV – VIII. Po sprawdzeniu prac wyłoniłyśmy zwycięzców. Okazało się, że najlepiej swoje zadania wykonali najmłodsi – uczniowie klasy czwartej. Pierwsze miejsce zajęła Aniela T., drugie – Marcel B., trzecie – Weronika W. Dyplomy i nagrody w konkursie wręczyła pani dyrektor Aneta Pietrowska – Śniegula. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

            Nauczycielki języka polskiego :)

          • ŻYCIE W MORZU BAŁTYCKIM

          • W ramach realizacji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej uczniowie IV klasy wykonali plakaty przedstawiające życie w Morzu Bałtyckim.

            Małgorzata Brejt-Banaszak

          • OLIMIADA FRANCISZKAŃSKA

          • 29 lutego 2024 roku, w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Koszalinie odbył się etap diecezjalny XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Czapla z klasy 3aLO. Po dogrywce Martyna uplasowała się na 4 miejscu.

            Gratulujemy osiągnięcia!

            Opiekun Sebastian Szewczuk :)

          • WYCIECZKA DO DĘBLINA

          • W dniach 21.02.- 23.02. 2024 r. kadeci z klas pierwszych naszego liceum wzięli udział w wycieczce do Dęblina. Głównym celem wyjazdu było poznanie specyfiki pracy pilotów oraz sprzętu wykorzystywanego w lotnictwie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca, między innymi: Lotniczą Akademię Wojskową, Muzeum Sił Powietrznych oraz Centrum Szkolenia Inzynieryjno- Lotniczego.

            Największe wrażenie zrobiły jednak wirtualne loty w symulatorach.

            Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

          • JOGA DLA DZIECI

          • Cotygodniowe zajęcia jogi w naszej szkole, to nie tylko nauka asan, ale również uważności, relaksacji i współpracy ❤️.

            Dziś rozwijaliśmy naszą kreatywność, poznawaliśmy sposoby na relaksację poprzez tworzenie i współdziałaliśmy w grupie 🥰🧘.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

            Oto krótka fotorelacja zajęć przeprowadzonych w naszym liceum.

          • SPOTKANIE

          • W dniu 15.02.2024 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu w siedzibie 6.Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Ustce, które odbyło się z inicjatywy komendanta 6.WOG Pana płk. Bogumiła Śliwińskiego. Spotkanie poświęcone było wsparciu Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru, któremu przewodniczy Pani Wójt Gminy Ustka Anna Sobczuk- Jodłowska.6. Wojskowy Oddział Gospodarczy realizuje zadania zabezpieczenia finansowego i logistycznego jednostek i instytucji wojskowych oraz wojsk biorących udział w szkoleniu poligonowym na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych. Jest to jedna z największych jednostek wojskowych na Pomorzu Środkowym. Związana  jest z naszą szkołą porozumieniem o współpracy od 2018 roku. Ale nie jest to tylko jedno działanie jednostki wspierające społeczność lokalną. 6.WOG  może pochwalić się bogatą historią związaną z pomocą okolicznym instytucjom oraz kultywowaniem chlubnych tradycji Wojska Polskiego.Sztandar to znak rozpoznawczy, manifestacja wartości, tradycji i symbol sławy wojennej. Jego obecność wzmacnia ducha bojowego żołnierzy. Jest symbolem honoru, wierności i męstwa. To niezmiernie ważny element każdej jednostki wojskowej, którego posiadanie buduje wspólnotę żołnierską.Jesteśmy zaszczyceni możliwością wspierania zaprzyjaźnionej jednostki, która z wielkim zaangażowaniem dba o wychowanie patriotyczne naszej młodzieży oraz o integrację środowiska żołnierskiego 6.WOG z Kadetami Liceum Wojskowego w Redzikowie. Mamy nadzieję, że dołożona przez nas cegiełka pomoże w realizacji tego ważnego celu.

            W spotkaniu w imieniu naszej szkoły uczestniczyła Pani Wicedyrektor Agnieszka de Lubicz-Szeliska.

          • ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU WALENTYNKOWEGO

          • Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartkę walentynkową❤️💕💝. 

            Do organizatora konkursu wpłynęło mnóstwo pięknych prac. Wybór jednej najpiękniejszej nie był łatwy, dlatego każdy uczestnik konkursu dostał wyróżnienie, dyplom i drobny upominek. 

            Wszystkim gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów👏🫶❤️‍🔥💓

          • ORTOGRAFIA NA SZÓSTKĘ

          • W ostatnim dniu przed feriami pani dyrektor Aneta Pietrowska- Śniegula wręczyła nagrody i dyplomy zwycięzcom Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Pierwsze miejsce zajął Aleks z klasy VII, drugie – Damian z klasy VIII, natomiast trzecie – Alan z klasy VII. Polska ortografia nie ma przed nimi tajemnic. Serdecznie gratuluję zwycięzcom.

            Renata Kolada

          • SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

          • 25 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się VII edycja Szkolnego Turnieju Warcabowego. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami, zaangażowaniem i wolą walki o zwycięstwo. Ostatecznie na podium stanęli: Alan Der – I miejsce, Dawid Chmiel - II miejsce oraz Bartek Wiszniewski - III miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom turnieju dziękuję za wspaniałą rywalizację. Zapraszamy za rok:)

            Małgorzata Jabłońska

             

          • BAL KARNAWAŁOWY

          • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w karnawałowym balu przebierańców. W barwnym korowodzie można było dostrzec postacie z bajek, zwierzęta, a nawet superbohaterów. W trakcie zabawy odbyło się wiele ciekawych konkursów, z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po intensywnej zabawie, zmęczeni tancerze odpoczywali przy stołach pełnych rozmaitych smakołyków.

            W tanecznym rytmie zaczynamy ferie i życzymy wszystkim udanego wypoczynku🖐

          • LEGENDA O JURACIE

          • 10 stycznia uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego zaprosili drugoklasistów na przedstawienie pt. Legenda o Juracie.  Projekt ten został przygotowany w ramach realizacji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.  Podczas spektaklu wykorzystano japoński teatrzyk kamishibai. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie samodzielnie wykonywali ilustracje do kolejnych wydarzeń ukazanych w legendzie. Dużym wyzwaniem było również opanowanie pięknej recytacji tekstu. Wszyscy spisali się znakomicie i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

            Opiekunka koła – Renata Kolada

          • MEGA PAKA DLA ZWIERZAKA

          • W przedświąteczną środę dzieci z naszej szkoły odwiedziły schronisko dla zwierząt w Słupsku. Zwierzaki otrzymały karmę, koce i zabawki, które zbieraliśmy w ramach programu Mega paka dla zwierzaka.

            Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy 🐶.

            E. Rembalska i M. Jabłońska