Z HISTORII SZKOŁY W REDZIKOWIE

1993 r.

Z inicjatywy mieszkańców Redzikowa rozpoczęto budowę szkoły.

1 marca 1995 r.

Kurator Oświaty w Słupsku powołał do życia nową Szkołę Podstawową w Redzikowie (akt założycielski).

1 września 1995 r.

W ukończonym segmencie nauczania początkowego naukę rozpoczęli uczniowie klas najmłodszych (0-III), a wraz z nimi rozpoczęło pracę siedmioro pedagogów. Dyrektorem szkoły został mgr Jacek Kantowski.

1 września 1996 r.

Początek zajęć w pełnej ośmioklasowej szkole podstawowej. Naukę rozpoczęło 320 uczniów, a pracę - 24 nauczycieli. Spośród nich ośmioro nadal pracuje w szkole.

6 września 1996 r.

Wójt Gminy Słupsk - Władysław Rajszczak - dokonał uroczystego przejęcia w użytkowanie całego obiektu szkoły podstawowej, składając jednocześnie na ręce dyrektora szkoły akt oddania placówki i symboliczną tablicę z nazwą szkoły.

Kwiecień 1997 r.

Pierwszy Wojewódzki Konkurs Krasomówczy. Przez wiele lat  będzie on rozsławiał imię szkoły w województwie i w Polsce. Organizatorkami konkursu były panie Renata Borowiec i Beata Stypułkowska – Szafran.

Październik 1997 r.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Redzikowie. Wychowawcami pierwszaków zostali pani Katarzyna Labuda-Dawszewska i pan Leszek Kwiatkowski.

Grudzień 1997 r.

Pierwsze szkolne Jasełka przygotowane przez panią Renatę Borowiec (obecnie Koladę) we współpracy z panem Andrzejem Jarzyną.

Rok szkolny 1998/1999

Grono pedagogiczne.

18 grudnia 1998 r.

W szkole rozpoczęto organizowanie Wigilii dla Seniorów Gminy Słupsk. Tradycja ta jest nadal kultywowana.

1999 r.

W związku z kolejną reformą oświatową, na mocy Uchwały Rady Gminy Słupsk, dotychczasową ośmioklasową szkołę przekształcono w sześcioletnią szkołę podstawową.

Powstało Gimnazjum w Redzikowie. Utworzono cztery klasy pierwsze. Uczęszczali do nich uczniowie z 13 okolicznych miejscowości.

Dyrektorem Gimnazjum w Redzikowie został mgr Jacek Kantowski.

2002 r.

Rada Gminy Słupsk podjęła uchwałę w sprawie połączenia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Redzikowie. Placówce nadano nazwę Zespół Szkół w Redzikowie.

2003 r.

W szkole swoją działalność rozpoczyna chór prowadzony przez panią Sylwię Skonieczną.

2005 r.

Od tego roku nauczycielki klas I – III – panie Agnieszka Poźlewicz, Katarzyna Labuda-Dawszewska i Mariola Komorowska organizują Gminny Turniej Mikołajkowy.

1 września 2007 r.

Dyrektorem Zespołu Szkół w Redzikowie została mgr Elżbieta Domańska.

8 marca 2008 r.

Uczeń naszego gimnazjum został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Sejmie RP. Na zdjęciu od lewej pani Jolanta Rodewald – nauczyciel historii, pani Jolanta Szczypińska – posłanka na Sejm RP, pan Robert Kujawski – radny RM w Słupsku oraz uczniowie naszej szkoły.

2009 r.

W ramach projektu „Aktywne dzieciństwo” przy szkole powstał Punkt Przedszkolny.

2009 r.

W ramach programu „Moje boisko – Orlik” przy szkole powstał kompleks boisk sportowych.

23 października 2009 r.

Otwarcie Akwaparku w Redzikowie bezpośrednio połączonego z budynkiem szkoły, w której funkcjonują klasy sportowe o profilu pływanie. Rozwijana jest także współpraca z WOPR-em.

11 czerwca 2010 r.

Nadanie Gimnazjum w Redzikowie imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem szkoły Mszą Świętą celebrowaną przez Ordynariusza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej biskupa Edwarda Dajczaka.

15 maja 2013 r.

Gimnazjalistki z Redzikowa zostały finalistkami konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski pn. „My Europejczycy, czyli Pomorskie w Unii”.

26 września 2015 r.

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej  imienia 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Dyrektor ZS Elżbieta Domańska odebrała sztandar szkoły z rąk Dowódcy BOB w Redzikowie płk. dypl. Witolda Bartoszka.

2016 r.

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w międzynarodowych projektach i wymianie młodzieży. Pierwsi uczniowie z Möln w Niemczech odwiedzili Redzikowo w dniach 17-24 maja 2017 roku. Koordynatorką projektu była pani Anna Maciejewska.

1 września 2017 r.

Dyrektorem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Redzikowie została mgr Sylwia Sexton.

Swoje funkcjonowanie rozpoczęło Liceum Ogólnokształcące w Redzikowie z klasą o profilu wojskowym. Pierwsza klasa liczyła 11 uczniów, a wychowawcą był pan Piotr Ziółkowski.

19 października 2017 r.

Dyrektor ZSP w Redzikowie pani Sylwia Sexton podpisała z dowódcą Bazy w Redzikowie Rickiem Gilbertem umowę o współpracy naszej placówki z US Navy.

14 grudnia 2017 r.

Ślubowanie kadetów pierwszej klasy o profilu wojskowym. To była pierwsza taka uroczystość w murach szkoły w Redzikowie.

2018 r.

Przez cały rok świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, organizując konkursy, spotkania, wystawy, apele.

28 maja 2019 r.

Uroczysta Msza Święta dziękczynna za niespełna 20 lat funkcjonowania Gimnazjum im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Redzikowie, która odbyła się w kościele pw. św. Jacka w Słupsku.

19 czerwca 2019 r.

Pożegnanie ostatnich uczniów gimnazjum podczas uroczystego apelu.

1 września 2022 r.

Obowiązki Dyrektora ZSP w Redzikowie objęła mgr Aneta Pietrowska – Śniegula.

9 lutego 2023 r.

W ZSP otwarto Wirtualną Strzelnicę. Inwestycja zrealizowana została w ramach programu „Strzelnica w każdym powiecie 2022”. W uroczystej inauguracji wzięły udział władze Gminy Słupsk, przedstawiciele służb mundurowych z powiatu słupskiego, zaproszeni goście.

1 marca 2023 r.

Kadeci liceum ogólnokształcącego po raz pierwszy odwiedzili Lotniczą Akademię Wojskową w Dęblinie.

13 maja 2023 r.

Mistrzostwa Polski w Biegach Sztafetowych na Stadionie 650-lecia w Słupsku. W Sztafecie męskiej U-20 na dystansie 4x200 metrów wystąpił nasz kadet Jan Osiński, który wraz z drużyną zdobył Mistrzostwo Polski.

30 maja 2023 r.

W ZSP w Redzikowie odbyły się Centralne Obchody Dnia Kadeta. To było wielkie wyróżnienie dla naszej placówki.