Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”

Jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej. Projekt realizowany będzie w grupie Motylki i Misie.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Program,  ma na celu promowanie zdrowego stylu poprzez zachęcanie dzieci do większej aktywności fizycznej oraz propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzięki programowi dzieci z naszego przedszkola wraz z ich rodzicami będą mogli się cieszyć lepszą kondycją fizyczną oraz stanem zdrowia. W ciągu roku szkolnego będziemy prowadzić działania, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola.

Promocja_zdrowia_1.pdf

Utrwalamy_nazwy_warzyw.pdf

Misie_robia_salatke.pdf

Warzywno-owocowe_dni_.pdf

Przedszkole_Promujace_Zdrowie.pdf

Przedszkole_Promujace_Zdrowie_(1).pdf

Program edukacyjny “Akcja zdrowo i sportowo”

Celem akcji jest z jednej strony zwiększanie świadomości dorosłych opiekunów dzieci na temat roli i wagi aktywności fizycznej (również odpowiedniego odżywiania i odpoczynku, tzn. właściwej dawki i jakości snu) w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym dziecka, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych (w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Z Ekologią na Ty”

Program edukacyjny prowadzony pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka, tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, tworzenie warunków pozwalających na bezpieczną, samodzielną eksplorację otaczającej dziecko przyrody.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Piękna Nasza Polska Cała”

Projekt Edukacyjny pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, nauka szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na historię, folklor i tradycje Polski, dostrzeganie wartości dorobku polskiej nauki i kultury. Kolejny cel to uwrażliwienie na piękno języka polskiego, zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną oraz budzenie poczucia empatii wobec innych ludzi, kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb innych i niesienia pomocy.