• Rocznica Zbrodni Katyńskiej

• Pamięci nie da się zgładzić…

Te słowa przyświecały tworzeniu wystawy na głównym holu szkoły oraz zajęciom w starszych klasach SP i LO. Uczniowie zapoznali się z prezentacją podającą podstawowe fakty dotyczące straszliwej zbrodni na żołnierzach, policjantach, urzędnikach, intelektualistach i innych obywatelach polskich, nazywanej Zbrodnią Katyńską. Podczas lekcji historii poznaliśmy niezwykły projekt, dzięki któremu mogliśmy obejrzeć miejsca kaźni, posłuchać wspomnień ocalałych, zobaczyć pamiątki znalezione w zbiorowych mogiłach. Szczególnie wstrząsające były listy ofiar, podające nazwisko każdego zabitego, jego zawód, imiona rodziców, ukończone szkoły.  Za pomocą wirtualnego światła pamięci mogliśmy każdemu zmarłemu oddać hołd. To szczególnie ważne dla rodzin Poległych, bo każdemu z nich przywraca godność człowieka, której został pozbawiony.

Osobom zainteresowanym historią polecam stronę: https://katynpromemoria.pl/

• „Starsi – młodszym. Czytamy razem”

• W ramach akcji „Starsi – młodszym. Czytamy razem”, uczennica klasy 8a Kalina Błaszczyk czytała swoim młodszym koleżankom i kolegom fragmenty ich kolejnej lektury „Dynastia Miziołków” Joanny Olech.  Książka jest pełna humoru i napisana w taki sposób, żeby młody czytelnik nie był znudzony, dlatego wszyscy słuchali z zaciekawieniem :)

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• Jak co roku pod koniec marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji na szkolnym holu pojawiła się wystawa związana z tym świętem ludzi sceny. Uczniowie mogą poznać genezę obchodów Dnia Teatru, rodzaje widowisk teatralnych oraz poznać krótki słownik pojęć związanych z teatrem. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego planowali wystawienie sztuki dla najmłodszych pt. „Jaś i Małgosia”. Niestety ze względu na dużą absencję młodych aktorów spowodowaną chorobami, szkolna premiera została przesunięta. A tymczasem można obejrzeć kilka fotografii z próby przedstawienia naszego teatrzyku kukiełkowego.

Opiekunka koła Renata Kolada