• ORTOGRAFIA NA SZÓSTKĘ

• W ostatnim dniu przed feriami pani dyrektor Aneta Pietrowska- Śniegula wręczyła nagrody i dyplomy zwycięzcom Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Pierwsze miejsce zajął Aleks z klasy VII, drugie – Damian z klasy VIII, natomiast trzecie – Alan z klasy VII. Polska ortografia nie ma przed nimi tajemnic. Serdecznie gratuluję zwycięzcom.

• SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

• 25 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się VII edycja Szkolnego Turnieju Warcabowego. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami, zaangażowaniem i wolą walki o zwycięstwo. Ostatecznie na podium stanęli: Alan Der – I miejsce, Dawid Chmiel - II miejsce oraz Bartek Wiszniewski - III miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom turnieju dziękuję za wspaniałą rywalizację. Zapraszamy za rok:)

Małgorzata Jabłońska

• BAL KARNAWAŁOWY

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w karnawałowym balu przebierańców. W barwnym korowodzie można było dostrzec postacie z bajek, zwierzęta, a nawet superbohaterów. W trakcie zabawy odbyło się wiele ciekawych konkursów, z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po intensywnej zabawie, zmęczeni tancerze odpoczywali przy stołach pełnych rozmaitych smakołyków.

W tanecznym rytmie zaczynamy ferie i życzymy wszystkim udanego wypoczynku🖐

• LEGENDA O JURACIE

• 10 stycznia uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego zaprosili drugoklasistów na przedstawienie pt. Legenda o Juracie.  Projekt ten został przygotowany w ramach realizacji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.  Podczas spektaklu wykorzystano japoński teatrzyk kamishibai. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie samodzielnie wykonywali ilustracje do kolejnych wydarzeń ukazanych w legendzie. Dużym wyzwaniem było również opanowanie pięknej recytacji tekstu. Wszyscy spisali się znakomicie i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Opiekunka koła – Renata Kolada