Aktualności

          • NASI ABSOLWENCI

          • Z dumą uczestniczyliśmy w uroczystej przysiędze żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, wśród których znaleźli się również tegoroczni absolwenci naszego liceum.

            W imieniu społeczności szkolnej w uroczystości udział wzięla: Dyrekcja Szkoły oraz wychowawca, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy moment i wyrazić uznanie dla młodych ludzi, którzy podjęli służbę na rzecz Ojczyzny.

            Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom złożenia wojskowej przysięgi. Życzymy wytrwałości, satysfakcji ze służby oraz wielu sukcesów na dalszej drodze wojskowej i osobistej.

          • :)

          • Pani dyrektor Aneta Pietrowska-Śniegula miała zaszczyt uczestniczyć w XII Zjeździe Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Gminy Redzikowo. Wydarzenie było okazją do podsumowania działalności strażaków ochotników, wyrażenia wdzięczności za ich służbę oraz omówienia kierunków dalszego rozwoju ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

            Dziękujemy wszystkim Druhnom i Druhom za ich zaangażowanie, gotowość do niesienia pomocy oraz codzienną służbę na rzecz lokalnej społeczności.

          • WYCIECZKA DO SZYMBARKU

          • 9 czerwca 2026 roku w ramach nauki języka kaszubskiego uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Szymbarku. Zobaczyli tam między innymi elementy kultury Kaszubów, a także niezwykłe eksponaty zgromadzone dla upamiętnienia trudnej i często tragicznej historii Rodaków. Mogli również podziwiać najdłuższą na świecie deskę oraz największy koncertowy fortepian. Na koniec wycieczki uczniowie weszli do domu do góry nogami, aby przekonać się, jak zaskakujący i złożony jest ludzki zmysł równowagi. Wszyscy doskonale się bawili. 

          • LEKTUROWE SZALEŃSTWO W KLASIE V A

          • Uczniowie klasy V a omawiają lekturę pt. „Charlie i fabryka czekolady” autorstwa brytyjskiego pisarza Roalda Dahla. Na zajęciach m. in. czytali opis niezwykłej fabryki Willego Wonki i tworzyli swoje makiety najważniejszej jej części – Działu Produkcji Czekolady. Wspaniały efekt ich pracy można podziwiać w sali nr 300. Zapraszamy. Renata Kolada

          • LEKCJA W BIBLIOTECE UNIWERSYTETU

          • Uczniowie klasy V b wraz z wychowawczynią Renatą Koladą i nauczycielką Olgą Kasperek odkrywali niezwykłe skarby. Uczestniczyli w wyjątkowej lekcji w Bibliotece Uniwersytetu Pomorskiego. Zobaczyli oryginał listu polskiego króla Zygmunta III Wazy do Jerzego Fryderyka Hohenzollerna. Poznali jego tematykę  i okoliczności powstania. Następnie obejrzeli pierwsze wydanie „Pana Tadeusza” z roku 1834. Dowiedzieli się, jak to się stało, że dzieło Adama Mickiewicza zostało naszą epopeją narodową. Zajęcia dla młodzieży poprowadzili pani Bogumiła Zlot-Sobierajska oraz pan Paweł Kisiel. Na zakończenie młodzież wzięła udział w konkursie, w którym musiała wykazać się znajomością literatury i filmu. Zwycięzcą rywalizacji został Kacper P. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a pozostali - drobne upominki. To była ciekawa i wartościowa lekcja historii i języka polskiego.

             

          • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA KADETA I DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

          • Za nami wyjątkowe Wojewódzkie Obchody Dnia Kadeta połączone z Dniem Otwartym w Liceum Ogólnokształcącym w Redzikowie.

            Uroczystość rozpoczął podniosły apel, podczas którego wręczono wyróżnienia oraz podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w działalność społeczności kadetów. Nie zabrakło również wielu atrakcji – uczestnicy mogli podziwiać koncert orkiestry wojskowej, efektowny pokaz musztry paradnej oraz wziąć udział w wojskowym pikniku, podczas którego serwowano tradycyjną grochówkę.

            Dzień Otwarty był także doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą naszego liceum o profilu wojskowym, rozmów z uczniami i nauczycielami oraz poznania wyjątkowej atmosfery naszej szkoły.

            Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspólne świętowanie!

          • EDUKACJA Z WOJSKIEM

          • 20 maja uczniowie klas piątych i szóstej wzięli udział w V edycji Programu „Edukacja z wojskiem”. Trzygodzinne zajęcia teoretyczno-praktyczne poprowadzili doskonale przygotowani żołnierze Wojska Polskiego. Program zajęć został wypracowany przez MON w porozumieniu z MEN. Dzięki „Edukacji z wojskiem” uczniowie w sposób praktyczny zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, organizacji schronienia, przetrwania w trudnych warunkach i udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za ciekawie przeprowadzone zajęcia.

          • WYCIECZKA SURVIVALOWA KLASY 2 I 3 SP

          • Uczniowie klasy 2 i 3 SP spędzili wyjątkowy dzień w Runowie – „Pałacu pod Bocianim Gniazdem”. Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach survivalowych, budowały szałas oraz poznawały zasady radzenia sobie w terenie. Było dużo ruchu, współpracy i świetnej zabawy na świeżym powietrzu! 😊

            To był dzień pełen przygód, integracji i nauki poprzez doświadczenie. Dziękujemy organizatorom za niezapomniane wrażenia! 🌿🔥

             

          • ZAPRASZAMY:)

          • https://gp24.pl/wojewodzkie-obchody-dnia-kadeta-juz-21-maja-zaprasza-liceum-w-redzikowie/ar/c1p2-29009867

          • III GMINNY KONKURS "WSZYSCY JESTEŚMY WYJĄTKOWI".

          •  

            Zakończyliśmy III Gminny Konkurs „Wszyscy Jesteśmy Wyjątkowi”🌟 organizowany przez naszą szkołę ❤️Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i udział w konkursie. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć, jak wiele talentów oraz wyjątkowych osobowości mamy w naszej gminie ❤️Gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom! 👏Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji ❤️

          • ENERGIA WIATROWA

          • Wczoraj w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki firmy Polenergia, które przeprowadziły z nami super zajęcia o energii z wiatru. 🌬️ Dowiedzieliśmy się, że na Bałtyku powstają ogromne farmy wiatrowe. To niesamowite, że prąd z morza może zasilić miliony domów i chronić naszą planetę. 🌊

            Panie opowiedziały nam o wszystkim w ciekawy sposób, a my mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę w praktycznych zadaniach.

            Dziękujemy Polenergii za te warsztaty i nową porcję wiedzy!

          • 🌸DZIĘKUJEMY!🌸

          •  

            W naszej szkole odbył się wyjątkowy kiermasz🌸

            Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów klasy 3B za przygotowanie pysznych domowych ciast oraz licznych upominków i przedmiotów, które wzbogaciły nasze stoiska i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

            Dziękujemy firmie Rodan ze Słupska za szczególne zaangażowanie- przekazanie wspaniałych przyborów szkolnych 🩵

            Słowa uznania kierujemy do wszystkich, którzy tego dnia wsparli naszą akcję i dokonali zakupów. Dzisiaj cała klasa 3B wspólnie przekazała zebrane fundusze do rąk Dyrekcji Szkoły. Środki zostały już bezpiecznie zdeponowane i zostaną przeznaczone na cele związane z obchodami 30-lecia naszej szkoły.

            Dziękujemy za wspólne świętowanie i każdą okazaną pomoc!🩵