W ramach szkolnej akcji STARSI MŁODSZYM. CZYTAMY RAZEM uczennice z klasy 7 odwiedziły swoje młodsze koleżanki i kolegów.
Oto fotorelacja :)
W ramach szkolnej akcji STARSI MŁODSZYM. CZYTAMY RAZEM uczennice z klasy 7 odwiedziły swoje młodsze koleżanki i kolegów.
Oto fotorelacja :)
Nasi mali, cisi bohaterowie 🤫
Dzięki nim świat jest piękniejszy! 🌸🌺🪻🌹
3b
#kreatywnaedu
Klasy drugie włączyły się do akcji Szkoły Promującej Zdrowie: pyszne śniadanka, koktajle i zdrowe przekąski w kanapniku 🤩
Uroczyście pożegnaliśmy uczniów klasy 4A LO, którzy zakończyli ważny etap swojej edukacyjnej drogi.
Był to czas pełen wspólnych doświadczeń, wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil. Dziękujemy Wam za cztery lata obecności, zaangażowania i budowania wyjątkowej atmosfery klasy.
Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia na maturze, odwagi w realizacji marzeń oraz wielu sukcesów w dalszym życiu. Niech zdobyta wiedza i doświadczenia będą solidnym fundamentem na przyszłość.
Powodzenia!
Z dumą informujemy o sukcesie naszych kadetów, którzy w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Wojskowych w Pruszczu Gdańskim zdobyli II miejsce.
Ich ciężka praca, dyscyplina oraz godne reprezentowanie szkoły przyniosły wspaniały rezultat, z którego jesteśmy niezwykle dumni. Gratulujemy naszym Kadetom i życzymy dalszych sukcesów!
Nasze przedszkole odwiedził Gwiezdny Teatr. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały spektakl, który w ciekawy i przystępny sposób poruszał temat ochrony środowiska. Podczas przedstawienia przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o Ziemię, segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii oraz troska o przyrodę. Efekty świetlne i wspólna zabawa sprawiły, że było to radosne i pouczające wydarzenie.
21 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w Mistrzostwach Gminnych w „Dwa Ognie”, które odbyły się we Włynkówku 🔥
Nasi zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie – grali do ostatniej kropli potu, walczyli jak lwy i nie odpuszczali ani na moment! 💪🦁
Oprócz sportowej rywalizacji była też świetna zabawa, dużo uśmiechu i pozytywnych emocji 😊
Jesteśmy dumni, że tak godnie reprezentowali naszą szkołę. Brawo dla wszystkich uczestników! 👏
Z radością informujemy, że w ramach programu CUSU w naszej szkole udało się znaleźć dwie wspaniałe Rodziny Wspierające! 🤝 To nasi lokalni bohaterowie, którzy zaoferowali swój czas i serce, by wesprzeć innych w codziennych wyzwaniach. Dziękujemy za Waszą empatię i gotowość do pomocy. Jesteśmy dumni, że tworzymy tak zgraną społeczność!
III Gminny konkurs "Wszyscy jesteśmy wyjątkowi" organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie 💙 Kwiecień, to miesiąc Świadomości Autyzmu 💙 Nawiązując do hasła, które towarzyszy nam w tym szczególnym czasie: "Każdy z nas jest inny, wszyscy jesteśmy ważni" chcielibyśmy zaprosić uczniów szkół podstawowych z Gminy Redzikowo do zatrzymania się i refleksji nad własnymi zainteresowaniami. Celem konkursu jest wzmocnienie dzieci w poczuciu własnej wartości, a także mówieniu o swoich pasjach.Zapraszamy do stworzenia prac plastycznych przedstawiających pasje, zainteresowania, formy na spędzanie wolnego czasu (wraz z opisem).Pamiętajmy: Wszyscy jesteśmy wyjątkowi! 💙💙
Z okazji kwietniowego Miesiąca Bezdomnych Zwierząt organizujemy zbiórkę karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku 🐶🐱📅 Kiedy? 15.04–30.04.2026📍 Gdzie? Sala 221Każda puszka, każdy kilogram karmy ma ogromne znaczenie! Dzięki Wam możemy wspólnie poprawić los zwierząt, które czekają na swój kochający dom ❤️
🥇Z radością informujemy, że uczennica klasy 3b- Marcelina K. zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie na grafikę komputerową „Komputerowa Pisanka” organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
Serdecznie gratulujemy❣️
Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Dziś w naszej szkole odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju BRD, w którym rywalizowali uczniowie szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych.
Grupa I – uczniowie w wieku 10–12 lat (rocznik 2014 i młodsi) - reprezentacja: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach.
Grupa II – uczniowie szkół podstawowych - reprezentacje: Szkoła Podstawowa we Wrześciu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie.
Uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach: test wiedzy, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda po torze sprawnościowym.
Do etapu powiatowego awansowali: Grupa I – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemianicach Grupa II – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz trzymamy kciuki za kolejny etap!
Dziękujemy za pomoc Straży Gminnej Redzikowo
Misja specjalna klasy 3b: „Operacja Zajączek” zakończona sukcesem!
Uczniowie przemierzali szkolne korytarze, zaglądając w każdy kąt (tak, nawet tam, gdzie dawno nikt nie zaglądał 👀), żeby sprawdzić, czy Zajączek Wielkanocny o nich pamiętał…
I wiecie co? 🐣 Pamiętał!
A wykorzystał do tego specjalne kubeczki-zajączki przygotowane przez uczniów na lekcji techniki😊
Dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!🐰
27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto uchwalone w 1961 roku na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Z tej okazji w naszej szkole pojawiła się wystawa prezentująca podstawowe wiadomości o teatrze oraz zdjęcia ze spektakli, które w przeszłości przygotowywali uczniowie z kółka teatralnego. Ponadto uczennice z klasy III b oraz VI a, które w bieżącym roku uczęszczają na zajęcia kółka, przygotowały dla młodszych koleżanek i kolegów zabawne przedstawienie inspirowane twórczością znanych polskich pisarzy – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Opiekunka kółka teatralnego - Renata Kolada
Nasi trzecioklasiści w sobotę wzięli udział w 23 Gminnym Konkursie Ortograficznym w Głobinie. Było dużo emocji, uśmiechu i… oczywiście trudnych słów 😉
Jesteśmy bardzo dumni z ich zaangażowania, odwagi i pięknej walki do ostatniej literki!
Brawo dla Franka R. z klasy 3a, Samanty D. i Uli P. z klasy 3b.
Konferencja Nowoczesny Dyrektor - bo przyszłość edukacji zaczyna się od Ciebie
To nie była zwykła konferencja!!! To wydarzenie, które połączyło dyrektorów z całej Polski - liderów świadomych swojej misji, otwartych na zmiany, gotowych wyznaczać nowe kierunki w edukacji, którzy innowacyjność rozumieją szerzej niż tylko jako cyfryzację. 13. edycja konferencji Nowoczesny Dyrektor, odbyła się w dniach 23-24 marca 2026 r. w Jachrance.
W wydarzeniu wzięły udział dyrektor oraz wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Redzikowie: Aneta Pietrowska-Śniegula oraz Agnieszka de Lubicz-Szeliska.
Program konferencji obejmował szeroki zakres zagadnień. W trakcie dwóch dni poruszano tematy związane z zarządzaniem zmianą, rozwijaniem zaangażowanych zespołów, wspieraniem dobrostanu uczniów i nauczycieli, a także wyzwaniami wynikającymi z transformacji cyfrowej i zapewnienia bezpieczeństwa w środowisku online. Wskazano ważność holistycznego podejścia do edukacji, integrującego kompetencje społeczne i poznawcze, profilaktykę zdrowia psychicznego oraz rozwijanie krytycznego myślenia i odpowiedzialnego korzystania z technologii. Wydarzenie potwierdziło ewolucję roli dyrektora - z funkcji administracyjnej w kierunku przywództwa strategicznego, opartego na łączeniu zarządzania danymi, budowania relacji oraz podejmowania decyzji uwzględniających ich długofalowy wpływ na społeczność szkolną.
Istotnym elementem konferencji były wystąpienia ekspertów i praktyków, m.in. Bogdana de Barbaro, który omówił mechanizmy dbania o dobrostan i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu w zawodach pomocowych, Macieja Makselona- analizującego współczesne przemiany języka i ich znaczenie komunikacyjne, Halszki Witkowskiej- prezentującej metody rozpoznawania oraz zapobiegania zachowaniom samobójczym wśród dzieci i młodzieży, orazMarcina Mellera, który przedstawił przykład oddziaływania inicjatyw społecznych na rozwój lokalnych społeczności na podstawie doświadczeń z Etiopii.
Oprócz wystąpień ekspertów można było wziąć udział w 49-u proponowanych seminariach, m.in.:
*Reforma26. Kompas Jutra - co czeka szkoły w roku szkolnym 2026/2027? Co się zmieni, a co pozostaje bez zmian? * Cyfrowy detoks - jak bycie offline wspiera dobrostan uczniów, *Uzależnienia 2.0: czy polska szkoła jest gotowa? Interwencja i profilaktyka w erze technologii, *TikTokowi patoinfluencerzy czy patointeligencja, *Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole - perspektywa dyrektora i narzędzia LIBRUS Synergia, * Hejt, nękanie i przemoc w sieci - odpowiedzialność szkoły i narzędzia prawne dyrektora, *Jak zatrzymać młodych w systemie edukacji? Drop-out i spadek motywacji do nauki, *Sztuczna inteligencja, a prawdziwe emocje, *Ocenianie motywujące i wspierające, czyli bardziej świadome podejście do procesu oceniania szkolnego, *Dyrektor jako mediator - skuteczne strategie pracy z trudnym i roszczeniowym rodzicem, *Wycieczka bez ryzyka - prawny dekalog organizatora, *Ocenianie do tablicy! Przepisy prawa a praktyka szkolna.
Organizatorzy: PCG Edukacja, Librus.
Klasy pierwsze, drugie, trzecie
Coś powiedzą Wam o świecie:
Wiosna do nas zawitała,
uśmiech słońca nam przysłała!
🌞
Bratki piękne więc posadziliśmy,
kolorami świat ozdobiliśmy,
żółty, fiolet, barw bez liku,
wiosna mieszka już w koszyku!
Teraz każdy, kto przechodzi,
niech zobaczy, jak się rodzi
nowa pora kolorowa:
witaj, wiosno, bądź nam zdrowa! 🌼
Powered by aSc EduPage