• BohaterON 2022

• Tradycyjnie w październiku nasza szkoła bierze udział w akcji pod nazwą BohaterON, która ma na celu przybliżenie najmłodszym Polakom okoliczności wybuchu, przebiegu i tragicznego finału Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji historii obejrzeliśmy ciekawe materiały przygotowane dla uczniów, a także wykonywaliśmy plakaty nawiązujące do omawianych zagadnień. Dzięki takim zajęciom pamięć o bohaterstwie Powstańców, ich poświęceniu i walce jest przekazywana następnemu pokoleniu. Renata Kolada

• WSPIERAMY SŁUPSKIE HOSPICJUM

Miniony piątek był kolejnym dniem charytatywnego kiermaszu ciast. Tym razem domowe wypieki przekazali na naszą akcję: Oliwia Bławat z kl. IV, Maciej Klawikowski i Lena Rogalska z kl. V, Julia Dwulit i Kacper Pluto-Prądzyński z kl. VII, uczniowie kl. VIIIa: Kordian Bartosiak, Kalina Błaszczyk, Brajan Chmiel, Nikola Kabut, Oskar Rychliński, Jakub Rzeczkowski, Anna Startek i Nikola Szambelan oraz licealiści: Zuzia Lis z kl. I, a także Jakub i Kacper Kozaczuk z kl. IV.

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Pysznych wypieków pragnęli spróbować wszyscy. Zebrane środki wspomogą hospicjum w Słupsku.

Z całego serca dziękujemy uczniom i ich rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami. Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili swoją „cegiełkę” na rzecz hospicjum poprzez zakup tych słodkości.