Nauczyciele z naszej szkoły postanowili uczcić Dni Erasmusa na sportowo. Pani M.Kurzyniec-Sadowska zarejestrowała szkołę do udziału w IV e-biegu Erasmusa- wydarzenia organizowanego przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji. Razem z panią S. Skonieczną, p. M. Świdczakiem i p. M. Gubernatem spotkali się w sobotę o 9.00, aby w ciągu 60 minut przebiec jak najwięcej kilometrów. Przy okazji postanowili nagrać krótki filmik, a w wykonaniu zadania wspierali ich inni nauczyciele. Oprócz promocji aktywności sportowej była to dla wszystkich dobra zabawa. Mamy nadzieję, że uczniowie wezmą przykład ze swoich belfrów i również znajdą dla siebie sportowe wyzwania. Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia i pomoc w organizacji wydarzenia.
Aktualności
IV e-bieg Erasmusa za nami!
#erasmusdays w przedszkolu
Erasmus Days to dni obchodzone w całej Europie. Nasi najmłodsi również zaangażowali się w akcję prowadzoną w szkole w ramach pracy w projekcie "Healthy lifestyles. Theatre in Education". Pani Alicja Zawadzka i pani Anna Margas wykonały z dziećmi flagi państw partnerskich oraz flagę Unii Europejskiej. Dzieci wyklejały, kolorowały kontury państw oraz układały flagi z klocków. Dziękujemy za współpracę i gratulujemy paniom oraz dzieciom kreatywnych pomysłów.
Ciao a tutti!
- 6
Ciao a tutti!
W czwartek 15.10 uczniowie z klasy II szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniach online z rówieśnikami z Włoch. Spotkania zostały zorganizowane w ramach corocznych obchodów Erasmus Days. Erasmus Days to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie działań i rezultatów projektów w programie Erasmus plus. Pomysłodawcą spotkań była pani Marta Kurzyniec-Sadowska, która jest koordynatorem projektu w naszej szkole. Dzięki pomocy pana S.Sławkowskiego, pana P. Standera oraz pani S.Skoniecznej uczniowie mogli porozmawiać z kolegami z innych państw.
Było to ekscytujące doświadczenie zarówno dla polskich jak i włoskich uczestników. Dzieci zadawały sobie nawzajem pytania dotyczące wieku, samopoczucia, pogody czy ulubionej potrawy. Oczywiście wspomagali ich w tym nauczyciele, pan Paweł oraz pan Giussepe.
Włochy, Francja i Walia są naszymi partnerami w projekcie Erasmus plus.
Salut France !
Podczas Erasmus Days w naszej szkole zorganizowaliśmy spotkanie on-line ze szkołą w mieście Montpellier we Francji. Kadeci drugiej klasy liceum mieli okazję porozmawiać ze swoimi rówieśnikami i zapytać o wiele kwestii dotyczących życia w ich kraju. Natomiast Francuzi byli zainteresowani streotypami na temat Francji jakie krążą wśród polskiej młodzieży.
Wierzymy, że to spotkanie zapoczątkowało regularne wizyty w jakich uczniowie zarówno liceum jak i szkoły podstawowej będą mogli uczestniczyć.
Podziękowania
W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej chcielibyśmy skierować słowa wdzięczności i podziękowania do Rady Rodziców, która ufundowała piękny i pyszny poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły. Dziękujemy.
Mecz piłki nożnej z okazji DEN
- 7
W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej kadeci drugiej klasy liceum zagrali mecz piłki nożnej. W związku z pandemią spotkanie miało charakter symboliczny. Ostatecznie królem strzelców został Michał Wrzesiński, a najlepszym zawodnikiem Michał Płaksa. Z niecierpliwością czekamy na mecze rozegrane przy pełnych trybunach.
Czy jesteśmy kreatywni?
- 6
Tak, my trzecioklasiści wiemy co to kreatywność. Jesteśmy też bardzo pomysłowi i twórczy. Potrafimy dbać o nasze środowisko, wykorzystując i przetwarzając odpady. Na zajęciach kreatywnych z rolek po papierze wyczarowaliśmy pojemniki na przybory szkolne.
Zapraszam do podziwiania prac moich uczniów Katarzyna Labuda-Dawszewska
Dzień Drzewa
- 2
10 października świętowaliśmy w naszej klasie Dzień Drzewa. Z tej okazji wykonaliśmy makietę lasu z liści, gałązek oraz traw. Uwzględniała ona trzy warstwy lasu: runo, podszyt i korony drzew. Przy użyciu techniki – wydzieranka- stworzyliśmy zagajnik brzozowy. Wykonaliśmy również piękne, kolorowe drzewa wykorzystując odciski własnych palców i farbę plakatową.
Katarzyna Labuda-Dawszewska i klasa III „a”
Dzień Mistrza w klasie V
- 7
W ramach realizacji założeń Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego na zajęciach z wychowawcą zorganizowaliśmy Dzień Mistrza pod hasłem: „Każdy z nas jest mistrzem”. Uczniowie mieli okazję na forum klasy zaprezentować swoje zainteresowania lub uzdolnienia i zaciekawić odbiorców.
Ucieszyła mnie niezwykła różnorodność prezentacji. Kuba pochwalił się wspaniałym opanowaniem piłki nożnej, Olivier – pokazał trudne sztuczki z kendamą (japońską grą zręcznościową), Julka uroczo zagrała „Happy birthday”, Igor zabawnie wykonał sztuczki karciane, Janek profesjonalnie zaprezentował nowinki techniczne, Alan dał pokaz spontanicznego tańca, Michał P. przemówił w języku irlandzkim, Franek zadziwił wszystkich sztuczkami magicznymi, a Oleg dwa dni wcześniej grał na klarnecie. Pokazy zakończył wspólny radosny taniec. Podczas tej lekcji było mnóstwo zabawy. Mam nadzieję, że zajęcia przyczynią się do budowania poczucia własnej wartości wśród moich wychowanków.
Jesteśmy w projekcie
Nasza Szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Partnerami projektu jest 5 najlepszych polskich uczelni technicznych. Liderem jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską oraz Stowarzyszeniami I love math i Cyfrowy Dialog.
W projekcie CMI najważniejszymi beneficjentami są uczniowie, którzy będą rozwijać swoje talenty i zainteresowania informatyczne. Projekt będzie realizowany od października w ramach zajęć pozalekcyjnych. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zyskają dostęp do nowoczesnej i bardzo atrakcyjnej platformy e-learningowej, na której materiały publikują nauczyciele akademiccy. Będą nie tylko brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, ale również będą zapraszani do udziału w regionalnych oraz ogólnopolskich zawodach w programowaniu zespołowym. Na potrzeby zajęć dydaktycznych szkoła będzie miała także dostęp do pomocy naukowych - programowalnych robotów.
Daria Kowalczyk
KAMISHIBAI W KLASIE V
- 3
Podczas zajęć kreatywnych z języka polskiego w klasie V zaproponowałam uczniom nieznaną im wcześniej formę opowiadania historii – kamishibai. Nazwa KAMISHIBAI oznacza Papierowy Teatr - KAMI to papier, SHIBAI - teatr. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii (jej początki sięgają XII wieku), wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę.
Uczniowie klasy V obejrzeli krótki filmik na temat kamishibai, a następnie sami wykonywali kolejne plansze do opowiedzenia legendy o początkach państwa polskiego. Na kolejnych zajęciach wykorzystają swoje materiały w praktyce.
Dziękuję pani Ewelinie Hec – nauczycielowi wspomagającemu – za wsparcie w przeprowadzeniu zajęć.
Renata Kolada
Dzień Chłopaka w 1b
- 1
30.09 to wyjątkowy dzień dla wszystkich chłopców :) z tej okazji uczennice kl.1b życzyły swoim kolegom dużo szczęścia i radości wręczając drobne upominki.
Ewa Kosiedowska-Terek
Dzień Chłopaka w grupie Jeżyki
W tym dniu szczególnym - września trzydziestego witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów i życzeń a innych przyjemności już nawet nie zliczę. Sto lat chłopcy, Moc słodyczy tego Wam dzisiaj każda dziewczyna życzy :)
Dzień Chłopaka w klasie V
- 11
Klasa V jest wyjątkowa, ponieważ jej większość stanowią chłopcy. Stąd dzisiejszy dzień musiał być bardzo wesoły. Nauczycielki wraz z dziewczętami przygotowały słodycze i zabawne zadania. Odbyły się konkursy sprawności, tańca oraz wiedzy na temat książek. Panowie musieli także pochwalić się umiejętnością wiązania krawatów. Dozwolone było skorzystanie z instrukcji zamieszczonych w Internecie. Efekty starań można podziwiać na zdjęciach. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy Rodzicom klasy V, którzy byli sponsorami upominków i słodyczy.
Wychowawczyni – Renata Kolada
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 7 B
Uczennice klasy 7 b w tym wyjątkowym dniu nie zapomniały o swoich kolegach
z klasy. Na zajęciach z wychowawcą odbył się konkurs pt: „ Co każdy chłopak powinien wiedzieć o świecie dziewczyn”. Był słodki poczęstunek i drobne upominki. Na koniec zajęć Mateusz Sułek przedstawił ciekawą grę pt: „Eksplodujące Kotki”.Wychowawca klasy Kamila Jabłońska-Bojczuk.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
2 października 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Tabliczki Mnożenia. W klasach IV-VIII przeprowadzone zostały konkursy w formie online na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali:
kl. IVa – Hubert Krawczyk
kl. Va – Jakub Koleśnik
kl. VIa – Bartosz Tarów
kl. VIb – Magdalena Żurawska
kl. VIIa – Julia Kozub
kl. VIIb – Amelia Przybyłkowicz
kl. VIIIa – Kuba Ozimek
Przeprowadzono również konkurs plastyczno-matematyczny na najciekawszego lapbooka. Wyróżniono prace: Nikoli Szambelan z kl. VIa, Nataszy Bartosiak z kl. VIIa, Oliwii Jończyk z kl. VIb oraz Kordiana Bartosiaka z kl. VIa.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę:)
Nauczyciele matematyki
Ogólnopolski Dzień Tornistra
- 15
1 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie odbyła się ważna akcja pod hasłem „Nie przeciążaj tornistra, każda dodatkowa rzecz w plecaku to ciężar zbędny i szkodliwy”.
Tego dnia uczniowie mieli możliwość ważenia swoich tornistrów, dowiedzieli się jak prawidłowo nosić plecak, jak go pakować, na co zwracać uwagę przy wyborze niezbędnego atrybutu ucznia.
Podsumowaniem akcji była prezentacja dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Katarzyna Labuda-Dawszewska
Młodzi artyści
- 2
Ogólnopolski Dzień Tornistra
1 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie odbyła się ważna akcja pod hasłem „Nie przeciążaj tornistra, każda dodatkowa rzecz w plecaku to ciężar zbędny i szkodliwy”.
Tego dnia uczniowie mieli możliwość ważenia swoich tornistrów, dowiedzieli się jak prawidłowo nosić plecak, jak go pakować, na co zwracać uwagę przy wyborze niezbędnego atrybutu ucznia.
Podsumowaniem akcji była prezentacja dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Katarzyna Labuda-Dawszewska
Katarzyna Labuda-Dawszewska
Młodzi artyści
Wiosną tego roku ogłosiłam w szkole konkurs dla najmłodszych na wykonanie kukiełki teatralnej. Ze względu na pandemię musieliśmy poczekać z jego zakończeniem aż do września. Na szczęście udało nam się zebrać prace, ocenić je i przygotować upominki dla uczniów.
Dyplomy i nagrody wręczyła uczestnikom pani wicedyrektor Anna Reszka. Pierwsze miejsca zdobyli uczniowie klasy II SP: Monika Batyrhanova i Jan Rzeczkowski. Drugie miejsca zdobyli uczniowie klasy II SP: Joanna Sułek, Filip Malinowski, Jan Motek oraz uczeń klasy IV SP - Piotr Słodziński.
W gablocie na głównym holu można obejrzeć piękne prace nagrodzone w konkursie. Młodym artystom serdecznie gratuluję pomysłów i talentu.
Renata Kolada
Archiwum Aktualności