• SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

• 16 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Szkolnego Turnieju Warcabowego. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami, zaangażowaniem i wolą walki o zwycięstwo. Ostatecznie na podium stanęli: Dawid Chmiel - I miejsce, Jakub Góralski – II miejsce oraz Jakub Koleśnik - III miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom turnieju dziękuję za wspaniałą rywalizację.

Zapraszamy za rok:)

Małgorzata Jabłońska

• TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

• Dnia 17 lutego w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej, udział w nim wzięło 5 drużyn z klas licealnych i drużyna składająca się z pracowników szkoły.Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, mecze były rozegrane systemem każdy z każdym w swoich grupach.Po wyłonieniu zwycięzców w grupach, zostały rozegrane mecze o poszczególne miejsca.Zwycięzcą turnieju zostali pracownicy szkoły gdzie w finale pokonali klasę IV LO 2:0.Uzyskane miejsca:1. Pracownicy szkoły2. klasa IV LO3. klasa III LO4. klasa II LO zespół 15. klasa II LO zespół 26. klasa I LO

Dziękujemy kibicom, którzy kulturalnie dopingowali wszystkim zespołom. Zawodnikom, którzy postanowili po tłustym czwartku spalić zbędne kalorie.Ze sportowym pozdrowieniem Marcin Świdczak, Marek Sędzinski.

• Żywa lekcja historii

• 14 lutego 1942 roku Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski powołał Armię Krajową.

Walka prowadzona przez AK była rozwijana na skalę niespotykaną w żadnym innym kraju okupowanej Europy. Wyróżniała ją ogromna różnorodność działań: wywiad, kontrwywiad, dywersja, niepodległościowa propaganda, łączność kurierska i radiowa, szkolenie kadr, legalizacja, pozyskiwanie broni, produkcja środków walki, a także obecność konspiracyjna w obozach jenieckich i obozach zagłady.
            Po klęsce powstania warszawskiego AK zostało rozwiązane. Pamięć o ICH heroicznej walce została upamiętniona w zorganizowanej przez p. M. Maksimowicz żywej lekcji historii z udziałem porucznika w stanie spoczynku panem Zbigniewem Hasem, który opowiedział uczniom, to co przeżył walcząc w czasie II wojny światowej.

• Szkolenia strzeleckie czas zacząć!

• Uroczyste przecięcie wstęgi przez Panią Wójt - Barbarę Dykier stało się początkiem oficjalnego funkcjonowania strzelnicy w naszej szkole. Przystąpienie do programu ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dało efekt w postaci wirtualnej strzelnicy. Szkoła została wyposażona w kompletny, multimedialny strzelecki system szkolno - treningowy, który działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość, wykorzystując laserowe symulatory. Strzelnica w budynku szkoły zapewni atrakcyjne zajęcia oraz zwiększy dostęp do szkoleń strzeleckich. Pozwoli na bezpieczne posługiwanie się bronią i prowadzenie celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach.

W tej wyjątkowej chwili swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Gminy Słupsk na czele z panią Wójt Barbarą Dykier. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, członków Rady Rodziców oraz osób zaprzyjaźnionych ze szkołą.

Zanim padły pierwsze strzały w nowo otwartej strzelnicy, mieliśmy okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu kadetów z klasy III a.

• Mobilny Punt Rekrutacyjny z WCR

• W dniu 7.02.2023 r. naszą szkołę odwiedził Mobilny Punt Rekrutacyjny z WCR Słupsk w ramach V edycji Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Kadeci z klas maturalnych mogli dowiedzieć się o drodze kariery wojskowej jaką mogą podążać po opuszczeniu murów szkoły w Redzikowie .

@WCR Słupsk

• 07.02.2023 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Prawie 5 miliardów ludzi korzysta z internetu. To ponad 62% ludzkości. To więcej niż liczba ludzi posiadających dostęp do podstawowych usług medycznych. Obecność w świecie online stała się jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Choć internet otwiera szerokie perspektywy, razem z nimi pojawia się ryzyko – zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, dlatego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To międzynarodowy projekt, który ma na celu poszerzanie świadomości na temat negatywnych aspektów korzystania z internetu wśród dzieci i młodzieży. Powstał jako inicjatywa Komisji Europejskiej, ale obecnie jest celebrowany już przez ponad 200 krajów. Co roku w lutym DBI daje przestrzeń do promowania bezpiecznego korzystaniaz technologii cyfrowej w sieci bez cyberprzemocy, hejtu i trollowania.

W naszej szkole w ramach DBI odbędą się pogadanki na lekcjach informatyki dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz konkursy.

Zapraszamy - nauczyciele informatyki 😊