Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze słupskiego schroniska.
Koordynator szkolnego koła wolontariatu - Daria Kowalczyk
Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze słupskiego schroniska.
Koordynator szkolnego koła wolontariatu - Daria Kowalczyk
Uczniowie klasy VI przybyli dziś do szkoły w doskonałych humorach i pełni zapału do pracy i zabawy. Rozpoczęliśmy od wspólnego przygotowania pysznego i zdrowego śniadania. Wszyscy wspaniale się zaangażowali. Takiego śniadanka jeszcze nigdy nie jedliśmy😊 Nabraliśmy sił i zgłosiliśmy się do konkurencji sportowych – przeciągania liny, rzutów do kosza i rozgrywek w dwa ognie. Z liną poszło nie najlepiej, choć walczyliśmy zaciekle, ale w rzutach osobistych najlepszy był Oleg, a w dwa ognie nadal jesteśmy mistrzami. Gratulujemy serdecznie szóstoklasistom! Wszystkim uczniom z okazji dzisiejszego święta życzymy wiele radości i szczęścia!
Renata Kolada i Ewelina Hec
W dniach 23-28 maja odbyła się kolejna mobilność w ramach projektu Erasmus - A healthy lifestyle in a theatre, która miała miejsce w Katanii na Sycylii. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele języka angielskiego - Sławomir Sławkowski i Marcin Grzywaczewski. Podczas tygodnia spędzonego w Szkole im. Francesco Petrarca nauczyciele z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Polski uczestniczyli w zajęciach teatralnych z uczniami, które zakończyły się ewalucją w formie występu przed publicznością. Ponadto gospodarze w Sycylii przygotowali odwiedziny w pobliskim przedszkolu oraz innej szkole podstawowej, a także goście uczestniczyli w koncercie szkolnej orkiestry, która występowała po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa.
Pobyt w Katanii był kolejną okazją na zdobycie doświadczenia w pracy w grupie międzynarodowej oraz pogłębienie już zawartych znajomości na płaszczyżnie zawodowej. Kolejna mobilność będzie miała w Polsce w naszej szkole w czerwcu.
W maju na całym świecie odbywają się różnorodne imprezy związane z programowaniem w języku Scratch. Jest to wirtualny język programowania i platforma internetowa, za pomocą których można tworzyć swoje gry, animacje i inne projekty. Wizytówką programu jest pomarańczowy kot Scratch, który w tym roku obchodzi swoje 15 urodziny. Jest to też święto wszystkich, którzy lubią programowanie.
Nasi uczniowie również świętowali urodziny Scratcha. Na lekcjach informatyki i zajęciach koła informatycznego realizowane były różne projekty, które miały na celu promowanie środowiska Scratch.
Uczniowie z klas I-II przygotowali m.in. animacje „Urodzinowe przyjęcie” w aplikacji Scratch Junior. Natomiast uczniowie klas IV-VI tworzyli różnorodne projekty w aplikacji Scratch. Uczestnicy koła informatycznego stworzyli animowane kartki urodzinowe i gry. Autorzy najlepszych prac otrzymali dodatkowe oceny z informatyki oraz drobne upominki.
Organizator - Daria Kowalczyk
Dzień Mamy
A u nas jeszcze w temacie Dnia Mamy🌺
Uczniowie ozdabiali butelki cekinami, brylantami, brokatami itp. a w środku zostały ukryte magiczne kupony…
Śniadanie do łóżka? Wyrzucenie śmieci? Odkurzenie mieszkania? To tylko niektóre zadania do wylosowania, które Mamusie mogą wykorzystać w dowolnym momencie, a kochane dzieci spełnią bez mrugnięcia okiem😉😉😉
Życzymy super zabawy!
E.Kosiedowska
Reprezentacja naszej szkoły klas II-III w składzie: Tosia Serafin, Wojtek Bernat, Wojtek Żukowski i Igor Motek spróbowała swoich sił w konkursie „Twardogłowi” w Siemianicach.
Zespół zmierzył się z zadaniami z matematyki, ortografii, przyrody, plastyki, muzyki i ogólnej wiedzy o świecie.
Nie było łatwo, choć jesteśmy bardzo zadowoleni, że spróbowaliśmy swoich sił i poszerzyliśmy własne horyzonty 🌍
Wyróżnienie jest nasze 😊
Ewa Kosiedowska
Majówka na dwóch kółkach
Edukacja fizyczna na dwóch kółkach w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie🚲🛴
Dzisiaj mieliśmy niecodzienny w-f, spędziliśmy go przed szkołą prezentując swoje umiejętności na miasteczku rowerowym🚲
Po napisaniu sprawdzianu z matematyki takie wyjście dobrze wszystkim zrobiło- odstresowało i wyciszyło przed warsztatami decoupage🙃
Klasa IIb i Ewa Kosiedowska
Na ostatnich zajęciach informatycznych uczniowie klasy 1 dowiedzieli się czym jest rozszerzona rzeczywistość. Zaczęliśmy od rozmowy o tym, co charakteryzuje każde państwo, jakie symbole posiada każdy naród. Następnie dzieci zaprojektowały własne państwo, jego nazwę i flagę. Po skończonej pracy plastycznej nadszedł czas na uruchomienie aplikacji Quiver i „ożywienie” swojej flagi a przy okazji również flagi innych państw. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem.
Nauczyciel prowadzący: Daria Kowalczyk
19. maja po raz kolejny otworzyliśmy drzwi szkoły, by zapoznać z naszą ofertą obecnych ósmoklasistów i ich rodziców. Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień wzorowym kadetom oraz przeprowadzenia pasowania na kadetów uczniów klasy pierwszej, którzy dołączyli nieco później do zespołu klasowego. Aktu pasowania dokonał w imieniu dowódcy BOB w Redzikowie- pan major Sebastian Radziwonka.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, pracownicy administracji CUW, przedstawiciele NSF Redzikowo oraz ósmoklasiści wraz z nauczycielami i rodzicami.
Oprócz wiedzy teoretycznej nasi goście mieli okazję zobaczyć pokaz wyszkolenia w wykonaniu naszych kadetów, przygotowany przez nauczyciela edukacji wojskowej.
Niewątpliwą atrakcją były wozy wojskowe oraz sprzęt wojskowy prezentowany przez żołnierzy i żandarmerię.
Imprezę zakończyliśmy tradycyjna, wojskową grochówką.
Miło nam przekazać informację, że mamy laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka angielskiego OLIMPUS. Oto nasi wygrani:
Oliwia Dwulit 3a LO
Igor Głowacki 3a LO
Krystian Laubach 8a SP
Hanna Kościewicz 8b SP
Gratulujemy!!!
W dniu 16.05. uczniowie klas mundurowych realizowali zajęcia z edukacji wojskowej na obiektach szkoleniowych 1. Batalionu Zmechanizowanego 7 BOW w Lęborku. Pod okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności z następujących dziedzin:
szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem jednego z najnowocześniejszych w Polsce symulatora „Śnieżnik”-strzelanie na celowość i skupienie z kbk AKM oraz strzelanie sytuacyjne w terenie zurbanizowanym
budowy, przeznaczenia i właściwości bojowych kbk GROT oraz pistoletu PW 83
przygotowania radiostacji do pracy oraz zasady nawiązywania łączności radiowej i wezwania pomocy MEDEAC
szkolenia taktycznego.
Kadeci wrócili pełni wrażeń i , co najważniejsze, wyposażeni w kolejne umiejętności.
Wolność -FPZ
Co to jest WOLNOŚĆ?
W tym tygodniu na Filozoficznym Placu Zabaw próbowaliśmy ustalić czym jest wolność.
*Czy wolność to dowolność?
*Jeżeli wolność to „robienie co się chce” to postanowienie spędzenia całego dnia w zamkniętym pomieszczeniu będzie oznaką wolności?
Ustaliliśmy, że naturalne ograniczenia (temperatura, głód) nie oznaczają braku wolności, a także to, że np. będąc w więzieniu i czytając książki można przez chwilę poczuć się wolnym.
Jak słusznie zauważyła Oliwka: „wolność to szkoła” bo wiedza zdobyta teraz maksymalizuje wolność (w rozumieniu świata, w wyborze zawodu) w przyszłości.
Ćwiczenie aktywizujące polegało na znalezieniu jednego przedmiotu, który sugeruje wolność i uzasadnienie, dlaczego akurat ten 🙂
Na koniec spójrzcie na tablicę- takie skojarzenia z „wolnością” mają uczniowie kl.IIa🌷
Ewa Kosiedowska
Dobry Obywatel
Pokaż, kim dla Ciebie jest dobry obywatel-
Uczniowie IIb próbują swoich sił w konkursie #dobryobywatel
Technika dowolna, kreatywne ujęcie tematu wskazane, a przyborów plastycznych mamy całe szafki (Rodzice pięknie nas zaopatrzyli).
Zatem… do dzieła! 😉
Trzymamy kciuki!
Ewa K.
Gratulacje
🌷Serdecznie gratulujemy uczennicy kl.IIb Weronice Worach
za zajęcie III miejsca w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Żyj w zgodzie z przyrodą” w kategorii Ekozabawka.
Brawo Weronika!🥰
Klasa VI a podczas zajęć z wychowawczynią zapoznała się z interesującą prezentacją przygotowaną przez Wydział ds. Edukacji Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Uczniowie poznali pojęcia: narkotyk i narkomania. Dowiedzieli się także, czym różnią się narkotyki twarde od miękkich i jakie są skutki ich działania. Następnie omówili możliwe konsekwencje używania, posiadania, wytwarzania i rozprowadzania narkotyków. Szóstoklasiści bez problemu odróżniali fakty od mitów dotyczących narkotyków. To były potrzebne i pouczające zajęcia. Nigdy nie jest za wcześnie na ostrzeganie przed niebezpieczeństwem.
R. Kolada
Powered by aSc EduPage