28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W zabawie brała udział cała społeczność szkolna. Zarówno uczniowie, jak i wszyscy pracownicy szkoły mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie rozdawali losy z zadaniami, a nagrodą za prawidłową odpowiedź były słodycze. Było mnóstwo śmiechu. Panie Małgorzata Jabłońska i Anna Reszka dziękują za zaangażowanie i wspólną zabawę.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 4
Biwak w Łebie
- 13
28 września klasy Va i Vb oraz klasa VIa i VIIa wraz z opiekunami: Kamilą Jabłońską – Bojczuk, Beatą Stypułkowską-Szafran, Mariuszem Iwańskim i Piotrem Semenowiczem wyjechały na dwudniowy biwak do Łeby.Wypoczynek rozpoczęliśmy od wizyty w Rodzinnym Parku Rozrywki, gdzie uczniowie skorzystali ze wszystkich możliwych atrakcji. Po obiedzie udaliśmy się do mini aquaparku położonego przy ośrodku wypoczynkowym. Kolejnymi atrakcjami było ognisko oraz Dzień Chłopaka, który wzbudził wiele radości i uśmiechu. W sobotni poranek poszliśmy na spacer nad przepiękne o tej porze roku pobliskie jezioro, a potem wszyscy zmęczeni, ale pełni humoru wróciliśmy do domu.
ŚWIĘTO SZKOŁY
- 6
26 września bardzo uroczyście obchodziliśmy trzecią rocznicę nadania naszej Szkole imienia 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Ten dzień był także bardzo ważny dla naszych najmłodszych, ponieważ wstąpili w szeregi uczniów – zostali pasowani na pierwszoklasistów.
Uroczystość uświetnili wspaniali goście.
Wycieczka do Będomina i Garczyna
W jubileuszowym roku obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie młodszych klas z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do szczególnego miejsca – Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. To tam w zabytkowym dworku 29 września 1747 roku urodził się autor „Mazurka Dąbrowskiego” Józef Wybicki. W 1978 roku w budynku powołano do życia muzeum, które działa po dziś dzień. Pan Przewodnik oprowadzał uczniów po wystawach. Podawał ciekawe informacje na temat życia i działalności Józefa Wybickiego oraz innych wielkich Polaków walczących o niepodległość naszej Ojczyzny. Wysłuchaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w oryginalnej wersji ze słowami nieco innymi niż te znane z hymnu narodowego. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglądał taraban i zagrać na nim. Ponadto obejrzeliśmy pamiątki po rodzinie Wybickich. W drugiej części dworu zgromadzono eksponaty związane z rolą „Mazurka Dąbrowskiego” w podtrzymywaniu świadomości narodowej Polaków od czasów jego powstania aż po czasy współczesne. Uczniowie oglądali między innymi biżuterię z motywami patriotycznymi. Do najciekawszych eksponatów należały XIX-wieczne pozytywki wygrywające melodię „Mazurka”. Po wizycie w Będominie przyszedł czas na spotkanie z przyrodą. Nasza wycieczka odbywała się w ramach nauczania języka kaszubskiego, więc po drodze podziwialiśmy piękno kaszubskiej ziemi. Odwiedziliśmy także farmę strusi afrykańskich w Garczynie. To wspaniałe miejsce, w którym uczniowie mogli bardzo blisko podejść do tych niezwykłych stworzeń, a nawet je nakarmić. Jeden z opiekunów ptaków ciekawie opowiadał o ich wyglądzie, zachowaniu i zwyczajach. Dowiedzieliśmy się na przykład tego, że strusie ważą do 130 kilogramów, żyją ponad 60 lat, a zimy nie są im straszne, gdyż wytrzymują w temperaturze nawet 40 stopni poniżej zera. Niezwykłe są też ich jaja, gdyż trzeba użyć wiertarki, żeby zrobić zwykłą jajecznicę. Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Redzikowa.
Opiekunki: V. Kłonowska, M. Brejt-Banaszak, R. Kolada
Akcja Sprzątanie Świata
- 3
21 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata’, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Jubileuszowa XXV akcja sprzątania odbyła się pod hasłem: Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Daria Kowalczyk i Małgorzata Brejt-Banaszak
Koła zainteresowań w naszej szkole
Przedstawiamy koła zainteresowań w naszej szkole.Zpisy u nauczycieli.
Koło plastyczme-Formy przestrzenne dla klas 1-3 SP-p.Katarzyna Labuda-Dawszewska
Koło taneczne-p.Joanna Melaniuk
Koło turystyczne-p.Joanna Melaniuk
Zespół wokalny-p.Sylwia Skonieczna
Koło BRD- p.Sylwia Skonieczna
Gimnastyka korekcyjna dla klas 1-3 SP- p.Agnieszka Poźlewicz
Koło matematyczne dla LO-p.Anna Reszka
Koło matematyczne dla gimnazjum p.Anna Reszka
Koło chemiczne dla klas 8 SP-p.Małgorzata Brejt-Banaszak
Koło chemiczne dla klas 7 SP-p.Małgorzata Bejt-Banaszak
Zajęcia wyrównawcze dla klasy 3a i 3b gimnazjum- p.Małgorzata Brejt-Banaszak
Koło komputerowe z elementami programowania dla klas 1-3 SP-p.Kamila Jabłońska-Bojczuk
Koło komputerowe z elementami programowania dla klas 4-8 SP-p.Kamila Jabłońska-Bojczuk
Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas 4a i 6a SP- Małgorzata Jabłońska
Zajęcia wyrównawcze z fizyki dla klas 7 i 8 SP i gimnmazjum-p.Małgorzata Hann
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego dla klas SP-p.Beata Stypułkowska-Szafran
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego dla gimnazjum-p.Renata Kolada
Koło teatralne dla gimnazjum- p.Renata Kolada
Koło instrumentalne-p.Alicja Muchnicka-Jarosińska
Koło konwersacji w języku angielskim-p.Paweł Stander
Koło mediacyjne-p.Jadwiga Machniak
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów.
UWAGA UCZNIOWIE !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ogłaszają nabór kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2018/2019Prawo kandydowania na stałego członka Rady Samorządu Uczniowskiego posiada każdy uczeń i uczennica klasy VI, VII, VIII Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie
Uczeń zgłaszający swoją kandydaturę do Rady Samorządu Uczniowskiego składa min. 30 podpisów poparcia swojej kandydatury, złożonych przez uczniów lub uczennice naszej szkoły.
Podpisy zbierane są na listach zawierających następujące informacje: imię, nazwisko, klasa, własnoręczny podpis.
Kandydaci składają listy z podpisami do opiekunów SU (P. Semenowicz, A. Muchnicka-Jarosińska)
do dnia 26.09.2018 r.
TERMINARZ WYBORÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
- Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 26.09.2018 r.
- Ogłoszenie kandydatów 27.09.2018 r.
- Kampanie wyborcze będą trwały od 28.09.2018 r. do 04.10.2018 r.
- Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 05.10.2018 r.
- Ogłoszenie wyników wyborów 10.10.2018 r.
Uczniowie, którzy otrzymają największą liczbę głosów, utworzą Zarząd Samorządu Uczniowskiego
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie
Wszelkie szczegóły znajdują się w regulaminie wyborów Samorządu Uczniowskiego dostępnym u p. Piotra Semenowicza.
Zajęcia sportowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym
ZAPRASZA
wszystkie dzieci urodzone w rocznikach 2009 - 2010 - 2011
NA ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE INSPIROWANE PIŁKĄ NOŻNĄ
Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu:
PONIEDZIAŁEK, WTOREK i CZWARTEK
godzina 16:00 - 17:00
sala gimnastyczna w Redzikowie
Zajęcia prowadzi Piotr Semenowicz nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy - dyscyplina Piłka Nożna
ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w Redzikowie
- 1
Szkoła w Redzikowie ponownie otworzyła swoje drzwi dla uczniów klas szkoły podstawowej, gimnazjum , a także liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym, które obecne ma dwie klasy, Po długich wakacjach znów przyszedł czas na naukę i zdobywanie kolejnych laurów w konkursach, zawodach i olimpiadach. Wszystkim życzymy powodzenia w roku szkolnym 2018/19.
Dowozy 2018/2019
Informacja na temat dowozów uczniów do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się w zakładce informacje ogólne-dowozy.
Zebranie
Dnia 04.09.18 o godz.16.30 zapraszamy na zebranie rodziców dzieci z punktu przedszkolnego i "0".
INFORMACJA
Szanowni Państwo,
odpowiadając na liczne pytania rodziców uprzejmie informuję, iż w szeregi naszej szkoły i przedszkola przyjmujemy także uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności zarówno umysłowej jak i fizycznej.
Do dyspozycji oferujemy kadrę oligofrenopedagogów, surdo i tyflopegadogów, psychologa, pedagoga, logopedy, nauczycieli wspomagających oraz wrażliwych na potrzeby dzieci nauczycieli - przedmiotowców i pracowników obsługi.
Oferujemy także wsparcie w zakresie współpracy z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, oraz z Urzędem Gminy w zakresie uzyskania dofinansowania do transportu.
Jednocześnie informuję, iż przy spełnieniu warunków (w tym uzyskaniu zgody rodziców i organu prowadzącego) stworzymy dla naszych uczniów klasy integracyjne.
Pozostaję do dyspozycji
Sylwia Sexton
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018
- 13
Wystawa w Pedagogicznej Bibliotece w Słupsku
- 2
W czerwcu uczniowie klasy III b Gimnazjum z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie wspólnie z nauczycielem historii p. Jolantą Rodewald uczestniczyli w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku w wystawie "100 lat odzyskania Niepodległości” oraz "Ojcowie Niepodległości".
Wyjście grupy poprzedziła pogadanka nawiązująca do tematu ekspozycji. Wystawa pięknie wpisuje się w jubileuszowe obchody 100-lecia Niepodległej Polski. Uczniowie z dużym zaangażowanie uczestniczyli w ciekawie przygotowanej wystawie, mogąc bezpośrednio poznać pozycje książkowe przedstawiające drogi do niepodległości jak i Ojców Niepodległości oraz aktywności organizacji niepodległościowych i społecznych.
Filip Jabłoński laureatem konkursu
Miło mi poinformować, że Filip Jabłoński uczeń klasy V w Ogólnopolskim Konkursie „Początki Państwa Polskiego” zdobył tytuł laureata, a Klaudia Kilanowska uczennica klasy II gimnazjum otrzymała wyróżnienie. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy o początkach chrześcijaństwa i państwa polskiego oraz kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i zainteresowania dziejami Polski wśród młodzieży.
Serdeczne gratulacje. Opiekun Jolanta Rodewald
Finaliści konkursu wojewódzkiego
Uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej Kacper Kowalczyk oraz uczeń klasy III Gimnazjum Maksymilian Soszyński zostali finalistami wojewódzkiego konkursu „Historia Hymnu Narodowego”. Patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty. Patronat honorowy - Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
Celem zmagań konkursowych była popularyzacja wiedzy na temat historii Hymnu Narodowego, poznanie kontekstu powstania i dziejów Legionów Polskich we Włoszech oraz wybitnych Polaków związanych z tymi wydarzeniami; poznawanie przez młodzież losów Pieśni na przestrzeni wieków, umacnianie tożsamości narodowej uczniów i wartości patriotycznych poprzez ich związek z historią swojego narodu.
Uczniów przygotowała p. Jolanta Rodewald.
Podziękowania
Podziękowanie za zbiórkę nakrętek
20 czerwca przekazaliśmy nakrętki, które zbieraliśmy dla Oliwii. Rodzice dziewczynki bardzo dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w akcję zbiórki plastikowych nakrętek i wyrażają nadzieję, że w kolejnych latach nadal będziemy wspierać ich w walce z chorobą córki.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Daria Kowalczyk
Beata Stypułkowska-Szafran
Akcja Góra Grosza-podziękowanie
- 1
W bieżącym roku szkolnym Koło Wolontariatu przeprowadziło na terenie Szkoły ogólnopolską akcję „Góra Grosza” organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego aktywnie uczestniczyła w akcji. Zebraliśmy łącznie 1087,69 zł.
I miejsce w zbiórce zajęła grupa 3-latków – 128,70 zł
II miejsce grupa „0” – 111,19 zł
III miejsce klasa VII – 110,74 zł
W zamian za okazane serce otrzymaliśmy list i podziękowania dla: dzieci, rodziców, opiekunów
i nauczycieli, którzy koordynowali tę akcję.
Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Daria Kowalczyk
Beata Stypułkowska-Szafran
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
22.06.2018 r.
SZKOŁA PODSTAWOWA GODZ. 9.00
GIMNAZJUM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 11.00
Dowozy gimnazjalistów na zakończenie roku szkolnego ustalono na 3 godz. później, niż zwykle, z każdego przystanku.
Archiwum Aktualności