W minionym tygodniu obchodziliśmy 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uczniowie naszej szkoły mogli poznać najważniejsze fakty dotyczące tamtych tragicznych wydarzeń, oglądając prezentację, którą przygotowałam do gazetki multimedialnej. Ósmoklasistów oraz licealistów zaprosiłam do udziału w konkursie wiedzy na temat NSZZ „Solidarność” i stanu wojennego. W rywalizacji udział wzięło piętnaścioro uczestników. Musieli oni wykazać się wiedzą na temat przyczyn, przebiegu i skutków stanu wojennego w Polsce. Najtrudniejsze okazało się pytanie o przedmiot, który był symbolem sprzeciwu wobec władz. Tylko jedna osoba wiedziała, że był to opornik. Na szczęście pozostałe pytania nie sprawiły uczestnikom kłopotu. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w styczniu, po naszym powrocie do szkoły.
R. Kolada