Dnia 27.09.uczniowie klasy 3a w składzie: Wiktoria Domaszk, Wiktoria Kędzia, Kornelia Apanowicz, Konrad Benkowski oraz Dawid Benkowski wzięli udział w grze miejskiej organizowanej przez Słupski Ośrodek Kultury.
Tematem przewodnim zabawy było poszukiwanie śladów kultury żydowskiej na terenie miasta. Kierując się wskazówkami otrzymanymi przez organizatora, dotarliśmy do siedmiu wyznaczonych punktów, w których czekały zadania.
Udział w zabawie był świetnym sposobem na rozruszanie naszych mięśni (zrobiliśmy sporo kilometrów), ale przede wszystkim był sprawdzianem logicznego myślenia, kojarzenia faktów oraz orientacji w terenie.
Podczas gry plenerowej zmierzyliśmy się z wieloma zadaniami: poznaliśmy zwyczaje obowiązujące podczas szabatu, wiemy, które potrawy należą do koszernych, znamy podstawowe symbole żydowskie.
Po zakończeniu wszystkich działań uczniowie otrzymali certyfikat.