Od września br. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej pt. „Ze szkolnej ławki na scenę”. Adresatami innowacji są uczniowie klas IV – VIII, którzy zadeklarowali swój udział w cotygodniowych spotkaniach kółka teatralnego. Nasze działania mają na celu zachęcanie uczniów do rozwijania swoich zainteresowań teatralnych, recytatorskich, plastycznych, muzycznych i innych. Jest to także propozycja rozszerzenia treści z zakresu edukacji teatralnej oraz pobudzenia aktywności twórczej i kreatywności uczniów. Uczestnictwo w zajęciach teatralnych zapewnia im nie tylko rozrywkę i wspaniałą zabawę, ale także edukację kulturalną.
Podczas naszych dotychczasowych spotkań ósmoklasiści samodzielnie wybrali scenariusz, nad którym teraz pracują. Chcą oni poznać wybrane przez siebie postacie, by jak najlepiej je zagrać. Natomiast młodsi uczniowie, bawiąc się wspólnie, poznają różne rodzaje teatru. Dotychczas spróbowali swoich sił w teatrzyku kukiełkowym. Dużą frajdę sprawiły im także pacynki.
Opiekunka koła: Renata Kolada