Aktualności
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
- 3
W Światowym Dniu Uśmiechu, dn. 23.10.2019 r nauczyciele, uczniowie i innych pracownicy naszej szkoły wzajemnie obdarzali się uśmiechem. W tym dniu szczególną atrakcją w szkole była „uśmiechnięta lokomotywa”, składająca się z uczniów klas I-III SP. Natomiast uczennice z kl. VIII i I a LO przypomniały szkolnej społeczności jak ważną rolę odgrywa uśmiech w naszym życiu:
- Z uśmiechem świat wydaje się lepszy.
- Uśmiech, tak jak muzyka, łagodzi obyczaje.
- Uśmiech to dobre preludium na zawarcie nowej i podtrzymanie starej przyjaźni.
- Uśmiech pozytywnie nastraja do życia, do nauki, do pracy.
- Uśmiech to dobry lek na zły dzień.
- Od uśmiechu jest krótka droga do szczęścia.
- Dzień bez uśmiechu to dzień stracony.
- Uśmiech to najlepszy początek dnia.
- Uśmiech to najkrótsza droga wszelkiego porozumienia.
- Uśmiech to nadzieja na lepsze.
- Uśmiech to brat optymizmu.
- Uśmiech to dobry znak na teraźniejszość i przyszłość.
Uśmiech jest zaraźliwy, niech będzie z Tobą w szkole, w domu i wszędzie tam, gdzie jesteś. Niech wybuchnie dzisiaj wręcz epidemia uśmiechu. Zarażajcie się nim nawzajem i nieście go ze sobą wszędzie tam, gdzie będziecie. Bądźcie Nośnikami szczęścia. Uśmiech to tak niewiele i tak wiele zarazem. Uśmiech, ach ten wszechogarniający!
psycholog szkolny
Jadwiga Machniak
Rok szkolny 2019/2020 rokiem empatii w naszej szkole
Rok szkolny 2019/2020 został ogłoszony w naszej szkole rokiem empatii. Założeniem jest podejmowanie różnych działań mających na celu pogłębianie empatii w relacjach uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel, nauczyciel-nauczyciel, rodzic-nauczyciel. Wymienione tu rodzaje relacji tworzą swoistą konstelację relacji w naszej szkole. Jesteśmy świadomi, że empatia stwarza większą szansę wszelkiego porozumienia – a więc i lepszego zrozumienia argumentów, przekonań, przeżyć i potrzeb dwóch stron wzajemnej współpracy. W tym aspekcie empatia jest wyjątkową i bardzo pożądaną postawą i nie da się jej niczym innym zastąpić. Stanowi ona ważny element atmosfery szkoły.
Wszyscy wiemy, że dobra atmosfera szkoły sprzyja uczniom – ich nauce i ogólnemu rozwojowi oraz pracy nauczycieli a także współpracy z rodzicami. Rodzice będą mogli anonimowo przedstawić swoje oczekiwania wobec nauczycieli i określić w jakich kwestiach chcieli by być przez nich bardziej zrozumiani. Nauczyciele będą także prowadzić dialog między sobą by pogłębić wzajemną empatię.
Mamy więc na uwadze kształtowanie empatii, jej pogłębianie, czyli uwrażliwianie na drugiego człowieka. Empatia jest potrzebna do prawidłowego wychowania dzieciodzieży. Mamy nadzieję, że szkoła przyczyni się do wyposażenia uczniów w taką właśnie wrażliwość.
W klasach są prowadzone przez psychologa szkolnego zajęcia warsztatowe pt.: „Od przemocy do empatii”. Uczniowie m.in. prowadzą autorefleksję i dochodzą do wniosku, że empatia jest zaprzeczeniem przemocy. Mają świadomość, że proces przemocy można odwrócić dzięki empatii. Zależy nam na tym, by każdy uczeń w szkole miał dobre samopoczucie a nauczyciele i rodzice byli wobec siebie nastawieni życzliwie i przyjaźnie.
psycholog szkolny
Jadwiga Machniak
Wigilie klasowe.
- 11
Jak co roku klasy zebrały się w swoim gronie wraz z wychowawcami, by wspólnie przeżyć i poczuć klimat świąt.
ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU
Wyskoczyła z ogródeczka Cudna pani marcheweczka. Obereczka zatańczyła. Do talerza mi wskoczyła. Witam ją na moim stole jest w surówce i w rosole. Tańczy, pływa, stroi miny i dostarcza witaminy.
"Biedronki" podczas zajęć dowiedziały się jak zdrowe są warzywa i że trzeba ich jeść jak najwięcej. Dzieci starannie wykleiły marchewki plasteliną.
Na peronie
- 22
Jasełka dla starszych klas szkoły podstawowej, a także klas licealnych opowiadały o historii obcych sobie ludzi, którzy spotkali się na peronie. Ich przeżycia i doświadczenia towarzyszyły oczekiwaniu narodzin dziecka pary udającej się w podróż.Przedstawienie przygotowała p. Renata Kolada wraz z uczniami koła teatralnego. Natomiast o dekoracje i oprawę mużyczną zadbała p. Sylwia Skonieczna.
SZKOŁA PAMIĘTA
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie włączył się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Szkoła pamięta”.
„Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań ‘’– napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Celem tej inicjatywy jest utrwalanie w pamięci młodego pokolenia osób i miejsc ważnych dla historii zarówno lokalnej, jak i krajowej.
Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły, aby w najbliższych dniach, odwiedzając cmentarze i wspominając swoich bliskich, rozejrzeli się dookoła i zauważyli bezimienne i opuszczone groby. Tak niewiele potrzeba, aby je uporządkować, zapalić znicz, może postawić kwiatki.
Niech to będzie wyraz naszej solidarności i szacunku okazywanego przodkom.
PROJEKT EKOMISJA
PROJEKT EKOMISJA W KLASIE VIACzym są śmieci? Recyklink, czyli jak zrobić „coś” z „niczego”. Kolejne zajęcia z projektu EkoMisja-nie marnuję” pod patronatem Banku Żywności w Słupsku, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej-fotorelacja.
Spójrz, nadchodzi noc wigilijna!
"Spójrz, nadchodzi noc wigilijna!
Znów nad światem kolęda płynie.
Pomyśl o tych dwojgu wędrowcach,
o stajence i o rodzinie..."
Dzisiaj w naszej szkole było bardzo świątecznie i nastrojowo. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w klasowych Wigiliach. Były tradycyjne potrawy, opłatek i życzenia, a pierwszoklasistów odwiedził prawdziwy Mikołaj i przyniósł mnóstwo prezentów. Odbyły się również jasełka, w których wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci, przygotowane przez panią Sylwię Skonieczną, znakomicie odegrały swoje role. Było wzruszająco i zabawnie. Życzymy wszystkim, aby w takim właśnie nastroju, zasiedli w rodzinnym gronie do świątecznych stołów.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
POMÓŻMY !
Szanowni Państwo,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc dla Pawła Drojeckiego brata mojego szkolnego kolegi, a zarazem wspaniałego człowieka, który nie raz niósł pomoc innym, a teraz sam potrzebuje pomocy. Wierzę, że można liczyć na Waszą pomoc przy rozesłaniu tej informacji i wsparciu zbiórki dla Pawła.
Informacja jest prawdziwa i do sprawdzenia.
POMÓŻMY!
Sylwia Sexton
https://www.siepomaga.pl/zycie-pawla
Koncert Piosenki Świątecznej
- 3
W ostatni czwartek przed udaniem się na przerwę świąteczną, w naszej szkole odbył się Koncert Piosenki Świątecznej. Cała społeczność szkolna zebrała się na holu głównym, by zaśpiewać popularne piosenki i kolędy w językach obcych. Usłyszeć było można język angielski, niemiecki, a także hiszpański. Emocje wzbudzały nie tylko same utwory, ale także przygotowanie do występu. Wiele klas zdecydowało się na ułożenie własnej choreografii lub użycie rekwizytów, by podkreślić klimat koncertu.
MIKOŁAJOWE ODCISKI
- 19
„Mikołajowe odciski” na zajęciach koła plastycznego w klasie II a.
INDEKSY KLASY 6 B
- 1
Uczniowie klasy 6 b w ramach realizowanego projektu LEKCJE Z EMOCJAMI-UNIWERSYTET DZIECI otrzymały indeksy.Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.Wych. Kamila Jabłońska-Bojczuk.
KOLEJNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z US NAVY
- 4
W naszej szkole tradycją stały się wspólne spotkania z amerykańskimi marynarzami z bazy w Redzikowie. I tym razem uczniowie naszej szkoły mieli sposobność udoskonalania sztuki konwersacji w języku angielskim.
UROCZYSTOŚĆ
Byliśmy tam:)))Uroczystość zmiany Dowódctwa Marynarki Wojennej stacjonujacej w Redzikowie.Wachtę zdał komandor porucznik Joshua R.Lewis, a przyjął Derek M. Johanson.Gratulacje :)))
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
- 11
WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
- 8
W sobotę 19 października Wolontariusze wraz opiekunami odwiedzili Słupskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Celem było przekazanie darów zebranych przez uczniów i pracowników szkoły z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który obchodziliśmy 4 października.
Dziękujemy za zaangażowanie!
Daria Kowalczyk,
Beata Stypułkowska-Szafran
MAMY TO !
Projekt ERASMUS PLUS
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała grant na realizcję projektu "Healthy Lifestyles - A Theatre in Education Project By Secondary Students for Primary Students, rooted in Staff Development and Training" w ramach europejskiego programu ERASMUS PLUS.
Projekt będzie trwał od 01. 09. 2019 do 31. 08. 2021 r. w ramach Akcji 2- Partnerstwa Współpracy Szkół.
Podczas dwóch lat trwania programu będziemy współpracować z partnerami z Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Budżet projektu wynosi 19 602 Euro.
W ramach współpracy międzynarodowej nauczyciele i uczniowie będą poszerzać swoje kompetencje i umiejętności językowe. Jednym z elementów projektu będzie przygotowanie spektaklu teatralnego na wskazany temat.
W naszej szkole od dwóch lat działa koło teatralne. W minionym roku szkolnym skierowane było do uczniów klasy III gimnazjum. Podczas zajęć skupiliśmy się na przygotowaniu uczniów do świadomego odbioru kultury oraz rozbudzeniu zainteresowania teatrem. Podejmowane działania miały na celu wzbogacenie wiedzy gimnazjalistów na temat historii i teorii teatru oraz zapoznanie ich z gatunkami i formami teatralnymi. Nawiązaliśmy współpracę ze scenami działającymi na terenie miasta, a także z przyjezdnym Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia. W Nowym Teatrze w Słupsku obejrzeliśmy spektakle dla młodzieży pt. „Dziady” i „Pan Tadeusz”. W Teatrze Lalki „Tęcza” - przedstawienie dla dzieci pt. „Pippi”, natomiast wrocławska grupa zachwyciła nas sztuką opartą na polskich legendach pt. „Skąd nasz ród?” Braliśmy także udział w niezwykle ciekawych warsztatach teatralnych pn. „Ojczyzno moja”, podczas których poznawaliśmy tajniki mówienia trzynastozgłoskowcem.
Drugą sferą naszych działań było rozwijanie umiejętności odgrywania ról oraz rozwijanie wyobraźni scenicznej. Przygotowaliśmy cztery przedstawienia, które uatrakcyjniły uroczystości szkolne. Zaczęliśmy od miniaturek teatralnych na Dzień Edukacji Narodowej. Potem były wzruszające Jasełka na Boże Narodzenie. W drugim semestrze, dla starszych uczniów, przygotowaliśmy Światowy Dzień Poezji, poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, zaś dla przedszkolaków – przedstawienie będące adaptacją legendy Jolanty Nitkowskiej -Węglarz pt. „Miejsce szczęśliwe”.
W bieżącym roku szkolnym na zajęcia koła teatralnego uczęszczają uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej. Udało nam się także nawiązać współpracę w ramach Sieci Liderów Kultury. Będziemy nie tylko na bieżąco uczestniczyć w spektaklach Nowego Teatru w Słupsku, ale też zapraszać do szkoły aktorów na ciekawe zajęcia z edukacji teatralnej.
Od października współpracujemy z Lądowiskiem Kultury w Redzikowie, uczestniczymy w zajęciach rozwijających warsztat aktorski naszych uczniów.
Zajęcia koła teatralnego są ciekawe i rozwijające. Uczniowie bardzo się angażują w podejmowane wyzwania, doskonalą swoje umiejętności. Wiele wysiłku wkładają w przygotowanie przedstawień.
Mamy nadzieję, że wzajemne działania i wymiana doświadczeń w ramach projektu ERASMUS PLUS otworzą naszą szkołę na Europę.
Dzień Edukacji Narodowej
- 1
Dnia 14 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, jak zawsze, pamiętali o życzeniach i kwiatach. Uczennice z koła wokalnego zaakcentowały świąteczny charakter tego dnia poprzez wykonanie piosenki ułożonej specjalnie na tę okoliczność.
Miłym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
PODZIĘKOWANIA
16 grudnia wolontariusze, którzy kwestowali w listopadzie na rzecz słupskiego hospicjum zostali zaproszeni do Ośrodka Teatralnego Rondo w Słupsku. Podczas uroczystości podsumowano listopadową akcję oraz podziękowano wszystkim, którzy brali w niej udział.
Archiwum Aktualności