• Happy Easter!

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wysłaliśmy kartki z życzeniami do naszych partnerów z projektu Erasmus Plus. Mamy nadzieję, że nadchodzące święta będą dla wszystkich radosne i spokojne.

Happy Easter!

• Spotkanie wielkanocne w kl. VIIa

• 13 kwietnia uczniowie kl. VIIa wraz z wychowawcą uczestniczyli w spotkaniu przedświątecznym. W świątecznej atmosferze, przy stole pełnym słodkich smakołyków siódmoklasiści miło spędzili ten szczególny czas. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc       w przygotowaniu naszego spotkania.

Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

Uczniowie kl. VIIa wraz z wychowawcą

• Wielkanoc w Niemczech

• Kilka słów o Wielkanocy w Niemczech. Uczennice klasy maturalnej naszego liceum, Ania Dydyna i Jagoda Pawlik, samodzielnie i z własnej inicjatywy postanowiły po raz ostatni przygotować filmik dotyczący Świąt Wielkanocnych u naszych zachodnich sąsiadów. Wasze zaangażowanie zawsze było na 5 z plusem. Dziękuję. Anna Maciejewska

• Frohes und gesundes Osterfest!

• Życzenia wielkanocne Frohes und gesundes Osterfest! Wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych! całej społeczności szkolnej i sympatykom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Liceum Ogólnokształcącego w Redzikowie składa klasa 8 a wraz z nauczycielem języka niemieckiego.

• Nagrody wręczone !

• W dniu 12 kwietnia 2022 Pani Dyrektor Sylwia Sexton wręczyła ufundowane stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz wręczyła dyplomy laureatom konkursu Zdolni z Pomorza.

• Finał projektu w Perpignan

• W dzień premiery uczestnicy projektu powtarzali jeszcze swoje role, by po przejażdżce autokarem wystąpić przed młodszymi uczniami College Paul Lavignon w Perpignan. To jest koniec projektu we Francji. Natepne odsłony będą na Sycylii i w Polsce w naszej szkole.

• Trzeci dzień we Francji

• Podczas trzeciego dnia w Perpignan uczniowie Lycee Lucrat kończyli przygotowania do premiery. Ich praca nabierała ostatecznego kształtu, by tego dnia przeprowadzić próbę generalną. Po południu odwiedziliśmy szkołę College Paul Langevin, w której odbędzie się premiera.

• W średniowiecznym skryptorium

• Klasa V SP podczas zajęć z historii dowiedziała się, jak wyglądało średniowieczne skryptorium, kim był skryba i co to były manuskrypty. Uczniowie sami mogli przekonać się, jak trudne i żmudne było ręczne przepisywanie ksiąg. Podczas lekcji pisali oni swoje inicjały, używając piór i atramentu. Zrozumieli, dlaczego średniowieczne księgi powstawały nawet przez kilka lat i dlaczego były niezwykle cenne.

Piątoklasiści w praktyce poznali znaczenie frazeologizmu „benedyktyńska praca”.

R. Kolada

• Erasmus we Francji - dzień drugi

•  Kolejny dzień w Perpignan składał się z trzech części. W pierwszej  uczniowie z Lycee Lucrat kontynuowali pracę nad przedstawieniem, w drugiej studenci z pobliskiej szkoły wyższej uczstniczyli w zajęciach z dramy. Natomiast trzecia część skierowana była do nauczycieli biorących udział w projekcie. Zostali oni zaangażowani  do udziału w warsztatach relaksacyjnych. Polegały one na opanowaniu umiejętności żonglowania chustami, które  w tutejszej szkole są wykorzytywane w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami.

• Kolejna odsłona Erasmusa

• W dniach od 4 do 8 kwietnia nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły Marta Kurzyniec-Sadowska i Sławomir Sławkowski uczestniczą w kolejnej odsłonie projektu Erasmus+, tym razem we Francji. Pierwsze dni rozpoczęły się intensywną pracą w towarzystwie koleżanek i kolegów z Wielkiej Brytanii, Francji oraz Włoch. Nauczyciele moderowali pracę uczniów francuskiej szkoły przekazując doświadczenie w oparciu o metodę dramy.