Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze słupskiego schroniska.
Warto pomagać
Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze słupskiego schroniska.
Warto pomagać
Biedroneczki odbyły niesamowitą podróż do Włoch w ramach zorganizowanego tygodnia włoskiego Erasmus +. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o najbardziej znanych miejscach i zabytkach tego pięknego kraju. Wykonały mapę Włoch, zrobiły papierowe pizze - nie zabrakło wymyślnych składników np. nutelli. Natomiast po ciężkim dniu pracy skosztowały tej klasycznej. Dzieci osłuchały się z włoską muzyką, miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii „Tarantella” . Wysłuchały bajkę znanego włoskiego autora C. Collodi „Pinokio” i wykonały z papierowych talerzyków głowę Pinokia z rozwijanym długim nosem. W ostatnim dniu włoskiego tygodnia nadszedł czas na podsumowanie zdobytych informacji niezwyczajnym quizem, ponieważ żeby wylosować pytanie trzeba było zanurzyć rękę w makaronie spaghetti. Ten tydzień dostarczył nam wiele atrakcji. Ciao 😊
9 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Pizzy. W naszej szkole najmłodsi uczniowie postanowili przygotować w tym dniu swoja ulubioną "klasową" pizzę. Lekcje rozpoczęły się od przedstawienia krótkiej historii tego smakołyku. Następnie dzieci wymieniały swoje ulubione smaki pizzy, uczyły się słówek związanych z artykułami spożywczymi wykorzystywanymi do jej przygotowania. Starsi uczniowie przygotowali domową pizzę.
Ten dzień był dla nas ważny również z tego powodu, że Włochy, które kojarzą się z pizzą, są naszym partnerem w projekcie Erasmus plus. Na lekcjach muzyki uczniowie zapoznali się z przykładami XV wiecznej muzyki włoskiej i przedstawicielami współczesnej muzyki rozrywkowej, jak Drupi, Toto Cutugno, Eros Ramazzotti, Al Bano i Romina Power oraz najsłynniejszy włoski chór dziecięcy Piccolo Coro dell'Antoniano
M.Kurzyniec-Sadowska
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole nauczyciele informatyki oraz wychowawcy zapoznali uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz pozytywnego wykorzystywania Internetu. W ramach akcji został ogłoszony również konkurs plastyczny. Bardzo dziękuję za wszystkie nadesłane prace, które zostaną nagrodzone :)
Kamila Jabłońska-Bojczuk
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu klasa V podczas zajęć z wychowawcą rozmawiała o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez panią Kamilę Jabłońską- Bojczuk. Następnie chętnie dzielili się swoimi dobrymi i złymi doświadczeniami związanymi z tą tematyką. Każdy piątoklasista wybrał najważniejszą dla siebie zasadę i zaprezentował ją na forum klasy. Mam nadzieję, że takie zajęcia będą wsparciem dla uczniów w mądrym korzystaniu z najnowszej technologii.
Wychowawca - Renata Kolada
Z radością informuję, że ósmoklasiści: Magdalena Filipek i Filip Jabłoński przeszli do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, którego organizatorem jest Pomorski Kurator Oświaty. Warto podkreślić, że test na etapie szkolnym był wyjątkowo trudny, o czym świadczy fakt, że tylko 7 uczniów szkół podstawowych ze Słupska i powiatu słupskiego przeszło do II etapu konkursu. Gratuluję wyników i życzę powodzenia na kolejnym etapie konkursu:) Daria Kowalczyk
VI Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek
i Piosenek Świątecznych
W grudniu odbył się VI Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczna edycja była inna niż wszystkie, ponieważ odbyła się online. Uczniowie przesyłali nagrania swoich występów, a komisja wysłuchała 5 utworów świątecznych w języku polskim i po jednym w języku rosyjskim i angielskim. Nagrody, ufundowane przez Szkolną Radą Rodziców, otrzymali: Liwia Kuźmińska, Aniela Terek, Lena Sobczak, Jan Motek, Anna Monika Batyrhanova, Oliwia Jończyk i Zuzanna Wroniszewska.
Gratulujemy!!!
Marta Kurzyniec - Sadowska
Anna Maciejewska
Sylwia Skonieczna
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, życzymy zdrowia, spokoju i rodzinnego ciepła przy blasku choinki, a naszym uczniom z klasy II SP, przesyłamy świąteczną niespodziankę. Wesołych Świąt!
Agnieszka Poźlewicz, Iwona Wysocka, Ewa Rembalska
W dniach 7-11 grudnia 2020 roku uczniowie naszej szkoły z klas: I i III LO oraz VIII SP uczestniczyli w spotkaniach poświęconych tematyce HIV/AIDS. Prelekcje poprowadził pan Mariusz Modrzewski w ramach projektu pn. "Zdrowie - Mama i Ja".Uczniowie poznali historię rozwoju epidemii HIV/AIDS na świecie. Ponadto dowiedzieli się, jakie są objawy i przebieg zakażenia oraz możliwości w zakresie profilaktyki.
W czasie pandemii nie możemy niestety spotkać się w pracowni chemicznej. Jednak miłośnicy chemicznych doświadczeń postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.
Sami zobaczcie …
Opiekun Małgorzata Brejt-Banaszak
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku wyjątkowo zbiórka XXI edycji potrwa aż do 31.05.2021r. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciomwychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Akcja ma również wymiar edukacyjny – ma pokazać, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.W tym roku uczniowie zbierają monety: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50 gr u siebie w domu. Kiedy wrócimy do szkoły, będzie można przekazać policzone monety, które należy włożyć do osobnych woreczków zgodnie z nominałami.Klasa, która uzbiera najwięcej groszy (liczy się ilość, a nie wartość) otrzyma dyplom oraz nagrodę niespodziankę. Zaangażujcie do działania wszystkich – rodziców, dziadków, sąsiadów, znajomych… Każdy grosz jest na wagę złota.Koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu: Daria Kowalczyk i Beata Stypułkowska-Szafran
Tradycyjnie już w naszej szkole pamiętamy o rocznicy wprowadzenia 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego w Polsce. Wydarzenie to było niezwykle dramatycznym doświadczeniem dla polskiego społeczeństwa i o kilka lat opóźniło przemiany ustrojowe w naszym kraju. Niezależnie od ocen zarówno historyków, jak i uczestników tamtych zdarzeń, należy pamiętać o ludziach, którzy wykazali się bezinteresownością, odwagą i solidarnością. W minionym tygodni na holu szkoły pojawiła się wystawa, prezentująca ciekawe zdjęcia, kopie dokumentów i słownik pojęć, używanych w czasie stanu wojennego. Dzisiaj - 14 grudnia – odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat stanu wojennego. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII a i b, VIII i II b LO. Zwycięstwo przypadło ósmoklasistom – Filipowi Jabłońskiemu i Julii Korościk. Drugie miejsce zajęła Jagoda Pawlik z klasy II b LO, natomiast trzecie miejsce zajęli Ewa Ciszczonik z klasy VII a i Wiktor Jas z klasy VII b. Gratuluję wiedzy z historii najnowszej Polski. Renata Kolada
Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Redzikowie nawiązała współpracę z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców PRAWKO C” Katarzyna Szambelan. Na mocy zawartego porozumienia, uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w kursach prawa jazdy kategorii B na preferencyjnych warunkach.
W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia, które zapoczątkowały cykl spotkań bokserskich młodzieży w ramach współpracy między szkołą a Akademią Bokserską KS Czarni Słupsk.W wyniku porozumienia uczniowie liceum będą uczestniczyć w regularnych treningach prowadzonych przez trenerów: p. Marka Pałuckiego - aktualnego prezesa klubu, wicemistrza Europy, wielokrotnego mistrza Polski w wadze ciężkiej, p. Eugeniusza Gołębiowskiego - medalistę mistrzostw Polski w wadze lekkopółśredniej oraz
p. Szczepana Matusiaka- nauczyciela naszej szkoły.
W każdy wtorek i czwartek nasi uczniowie będą zgłębiać tajniki techniki boksu, a przy okazji poprawią sprawność fizyczną, która jest nieodłącznym elementem służby żołnierskiej.
Z prawdziwą radością informuję o sukcesie naszych uczennic. Kalina Błaszczyk i Nikola Szambelan z klasy VI a oraz Martyna Błaszczyk z klasy VIII wzięły udział w II Gminnym Konkursie Frazeologicznym. Miał on charakter międzyszkolny. Dziewczęta napisały opowiadania, w których musiały wykorzystać podane przez organizatorów związki frazeologiczne, np. biały kruk, brać nogi za pas, być w czepku urodzonym, czuć się jak ryba w wodzie, drzeć koty. Ogromnie się cieszę, że w kategorii klas V – VI Nikola otrzymała wyróżnienie, natomiast w kategorii klas VII – VIII Martyna zajęła II miejsce. Dyplomy i nagrody zostaną przysłane do naszej szkoły. Serdecznie gratuluję talentu i sukcesów. Renata Kolada
16 listopada pani Renata Kolada zorganizowała w naszej szkole konkurs online pn. „Historia Hymnu Narodowego”. Wzięło w nim udział jedenaścioro uczniów z klas IV – VII. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy na temat historii polskiego hymnu - poznanie kontekstu jego powstania, dziejów Legionów Polskich we Włoszech oraz wybitnych Polaków związanych z tymi wydarzeniami. Działanie to służyło umacnianiu tożsamości narodowej uczniów i przekazywaniu im wartości patriotycznych. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko doskonałą znajomością słów hymnu, ale także losów Mazurka Dąbrowskiego na przestrzeni wieków. Cieszy fakt, że wśród nagrodzonych uczestników konkursowych zmagań znaleźli się zarówno siódmoklasiści, jak i najmłodszy – czwartoklasista.
Oto wyniki: I miejsce zajęli: Oleg Batyrhanov z klasy V a, Nikola Szambelan z klasy VI a, Filip Augustynowicz i Wiktor Jas z klasy VII b. II miejsce zajęli: Olivier Leśniak z klasy IV (najmłodszy uczestnik) oraz Mateusz Sułek z klasy VII b. Trzecie miejsce przypadło Nicoli Binder z klasy VI b. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy z historii naszej Ojczyzny!
Powered by aSc EduPage