Klasa maturalna prezentuje
Bezpieczne ferie
- 15
W dniu 07.01 w naszej szkole odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji i Straży Gminnej, w których uczestniczyli uczniowie klas 1-3, 4-8 SP oraz 1-3 LO. Spotkania poświęcone były profilaktyce w zakresie bezpiecznych ferii.
Tak zaopatrzeni w wiedzę uczniowie mogą niebawem ruszać na oczekiwane ferie😀
PAMIĘTAMY „CZAS APOKALIPSY”
- 1
Tradycją naszej szkoły stało się upamiętnianie rocznicy wprowadzenia w Polsce 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego.
Jest to okazja do przypomnienia tragicznych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Corocznie przygotowujemy okolicznościową wystawę. Chcemy w ten sposób utrwalać wiedzę na temat działalności NSZZ „Solidarność” oraz sytuacji Polaków podczas stanu wojennego.
W tym roku dodatkowo zorganizowałam dla licealistów konkurs, podczas którego mogli wykazać się swoją wiedzą na temat najnowszej historii Polski. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Lasia, drugie – Jakub Przybylski, trzecie zaś – Jagoda Pawlik.
Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie.
Renata Kolada
Hej kolęda..
- 4
Hej kolęda, kolęda….. w ten piękny czas kolędowania bożonarodzeniowego gościliśmy w naszej szkole uczniów z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Słupsku. Młodzi artyści
z grup teatralnych „Luźny skład” oraz „Pokolenia. pl” zaprezentowali nam piękne pastorałki oraz pokazali jak wielka jest moc miłości….. Było to niezwykle spotkanie...ciepłe, poruszające serca i wzruszające dla wszystkich…..„Za kolędę dziękujemy… Zdrowia, szczęścia Wam życzymy….”
Do Siego Roku!!!
BAL DOBRYCH SERC
ZAPRASZAMY NA BAL
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
STUDNIÓWKA
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!!! Dzisiaj, tj.09.01.20 uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Redzikowie jako pierwsi w historii naszej szkoły i gminy będą się bawić na STUDNIÓWCE. Życzymy udanej zabawy!!!
PODSUMOWANIE AKCJI „PACZKA DLA DZIECIACZKA”
8 stycznia, w związku z podsumowaniem akcji „Paczka dla Dzieciaczka”, gościliśmy w naszej szkole dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku pana Klaudiusza Dyjasa oraz kierownika Placówek Socjalizacyjnych panią Marlenę Kot-Brzezińską.Podczas spotkania nasi Goście opowiedzieli o sytuacji dzieci mieszkających w placówkach socjalizacyjnych oraz przekazali na nasze ręce ogromne podziękowania dla wszystkich Darczyńców, którzy zechcieli podzielić się tym, co mają z dziećmi z domów dziecka.
My również przyłączamy się do podziękowań! Jesteście Wielcy!
Daria Kowalczyk
Beata Stypułkowska-Szafran
KASZUBSKIE SKOWRONKI
Dnia 19.12.2019 r. podczas koncertu Christmas song festival, zespół pieśni i tańca „Kaszubskie skowronki” zaśpiewał kolędę po kaszubsku pt. „Luli, luli”. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera.
POMAGAJMY !!!
SZANOWNI RODZICE! DRODZY UCZNIOWIE!
W dniach 07-10.01.2020 roku w ramach 28. Finału WOŚP będziemy zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących specjalistycznej pomocy.
W piątek 10 stycznia organizujemy kiermasz ciast, z którego dochód wesprze tę akcję. Bardzo prosimy osoby, które chciałyby się przyłączyć i upiec ciasto na kiermasz o kontakt do czwartku przez Librusa z p. Darią Kowalczyk lub z p. Beatą Stypułkowską-Szafran.
Liczymy na Wasze Wielkie Serca!
BRAWO! BRAWO!
ŻYCZENIA
SZKOŁA PAMIĘTA
W miniony wtorek uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią zapalili znicz przy kamieniu upamiętniającym zmarłych pilotów z 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, którzy „odeszli na wieczną wartę w obronie polskiego nieba”.
Uczniowie w ten symboliczny sposób oddali hołd wszystkim żołnierzom, którzy poświęcili życie w służbie naszej Ojczyźnie
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
- 3
W Światowym Dniu Uśmiechu, dn. 23.10.2019 r nauczyciele, uczniowie i innych pracownicy naszej szkoły wzajemnie obdarzali się uśmiechem. W tym dniu szczególną atrakcją w szkole była „uśmiechnięta lokomotywa”, składająca się z uczniów klas I-III SP. Natomiast uczennice z kl. VIII i I a LO przypomniały szkolnej społeczności jak ważną rolę odgrywa uśmiech w naszym życiu:
- Z uśmiechem świat wydaje się lepszy.
- Uśmiech, tak jak muzyka, łagodzi obyczaje.
- Uśmiech to dobre preludium na zawarcie nowej i podtrzymanie starej przyjaźni.
- Uśmiech pozytywnie nastraja do życia, do nauki, do pracy.
- Uśmiech to dobry lek na zły dzień.
- Od uśmiechu jest krótka droga do szczęścia.
- Dzień bez uśmiechu to dzień stracony.
- Uśmiech to najlepszy początek dnia.
- Uśmiech to najkrótsza droga wszelkiego porozumienia.
- Uśmiech to nadzieja na lepsze.
- Uśmiech to brat optymizmu.
- Uśmiech to dobry znak na teraźniejszość i przyszłość.
Uśmiech jest zaraźliwy, niech będzie z Tobą w szkole, w domu i wszędzie tam, gdzie jesteś. Niech wybuchnie dzisiaj wręcz epidemia uśmiechu. Zarażajcie się nim nawzajem i nieście go ze sobą wszędzie tam, gdzie będziecie. Bądźcie Nośnikami szczęścia. Uśmiech to tak niewiele i tak wiele zarazem. Uśmiech, ach ten wszechogarniający!
psycholog szkolny
Jadwiga Machniak
Rok szkolny 2019/2020 rokiem empatii w naszej szkole
Rok szkolny 2019/2020 został ogłoszony w naszej szkole rokiem empatii. Założeniem jest podejmowanie różnych działań mających na celu pogłębianie empatii w relacjach uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel, nauczyciel-nauczyciel, rodzic-nauczyciel. Wymienione tu rodzaje relacji tworzą swoistą konstelację relacji w naszej szkole. Jesteśmy świadomi, że empatia stwarza większą szansę wszelkiego porozumienia – a więc i lepszego zrozumienia argumentów, przekonań, przeżyć i potrzeb dwóch stron wzajemnej współpracy. W tym aspekcie empatia jest wyjątkową i bardzo pożądaną postawą i nie da się jej niczym innym zastąpić. Stanowi ona ważny element atmosfery szkoły.
Wszyscy wiemy, że dobra atmosfera szkoły sprzyja uczniom – ich nauce i ogólnemu rozwojowi oraz pracy nauczycieli a także współpracy z rodzicami. Rodzice będą mogli anonimowo przedstawić swoje oczekiwania wobec nauczycieli i określić w jakich kwestiach chcieli by być przez nich bardziej zrozumiani. Nauczyciele będą także prowadzić dialog między sobą by pogłębić wzajemną empatię.
Mamy więc na uwadze kształtowanie empatii, jej pogłębianie, czyli uwrażliwianie na drugiego człowieka. Empatia jest potrzebna do prawidłowego wychowania dzieciodzieży. Mamy nadzieję, że szkoła przyczyni się do wyposażenia uczniów w taką właśnie wrażliwość.
W klasach są prowadzone przez psychologa szkolnego zajęcia warsztatowe pt.: „Od przemocy do empatii”. Uczniowie m.in. prowadzą autorefleksję i dochodzą do wniosku, że empatia jest zaprzeczeniem przemocy. Mają świadomość, że proces przemocy można odwrócić dzięki empatii. Zależy nam na tym, by każdy uczeń w szkole miał dobre samopoczucie a nauczyciele i rodzice byli wobec siebie nastawieni życzliwie i przyjaźnie.
psycholog szkolny
Jadwiga Machniak
Wigilie klasowe.
- 11
Jak co roku klasy zebrały się w swoim gronie wraz z wychowawcami, by wspólnie przeżyć i poczuć klimat świąt.
Archiwum Aktualności