12 listopada 2020 roku odeszła od nas Pani Anna Świder, mama Wiktorii i Hani – naszych absolwentek. Każdy, kto znał Panią Anię, wie, że była to niesamowicie zaangażowana, pomocna i oddana dzieciom osoba. Dzięki Pani Ani nasza szkoła żyła kolorami, przeróżnymi akcjami, a wszelkie uroczystości i święta miały oryginalną oprawę. Będzie nam bardzo brakować tak wspaniałego człowieka.
Aktualności
Pożegnanie
Koderzy w akcji
- 4
Na zajęciach kodowania pierwszoklasiści podróżują po krainie Baltiego, czyli poznają świat czarodzieja. Szybko uczą się, jak działać w świecie duszków, obiektów i poleceń. Wykazują się pomysłowością i kreatywnością. Co więcej, sprawia im to dużą radość.
Daria Kowalczyk
Gratulacje!
Uprzejmie informujemy, że uczennica Zofia Ramotowska zobyła I miejsce a Lena Matuszak drugie w konkursie plastycznym "Źródłem mocy - Świat bez przemocy" zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w kategorii dzieci z klas I-II.
Gratulujemy !
Klasa 3a dla Niepodległej
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” pod takim hasłem odbywały się ostatnie lekcje. Dzieci utrwaliły pojęcie patriotyzm, bohaterstwo, odwaga, między innymi na podstawie historii Dzieci z Wrześni. Poznały dzieje powstania hymnu polskiego w trudnym dla Polski czasie rozbiorów. W ramach lekcji muzyki uczniowie wysłuchali pieśni polskich legionistów, Roty i Mazurka Dąbrowskiego. Jednym z zadań było wykonanie własnoręcznie flagi w barwach narodowych przez uczniów klasy 3a.
Katarzyna Labuda-Dawszewska
Za co kocham Polskę?
Klasa V podczas zajęć z wychowawcą usłyszała pytanie: „Za co kocham Polskę?”. Każdy uczeń wypowiadał się, co najbardziej lubi w naszym kraju i co ceni w swoim miejscu zamieszkania. Następnie uczestnicy zajęć wybierali zdjęcia, będące ilustracją wcześniejszych wypowiedzi. Całość złożyliśmy w aplikacji Sway. Zapraszamy do obejrzenia naszej wspólnej pracy pod adresem: https://sway.office.com/qwDxMrrupD0mB63V?ref=Link&loc=play
Renata Kolada wraz z klasą V
Młodzi patrioci
Klasa IV podczas ostatnich lekcji historii przypominała sobie polskie symbole narodowe – godło, flagę i hymn. Uczniowie poznawali znaczenie narodowych barw. Zapoznali się także z polskimi świętami narodowymi. Podczas czytania legendy o Lechu, Czechu i Rusie dowiedzieli się, dlaczego w godle Polski widnieje biały orzeł. Kilkoro uczniów przygotowało i zaprezentowało świąteczne kotyliony lub flagi, które wykorzystają podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Renata Kolada
Święto Niepodległości 2020
W ramach obchodów Święta Niepodległości klasy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Redzikowie zaśpiewały hymn Polski oraz zaprezentowały wiersze patriotyczne.
Owocowy jeż
Święto Niepodległości w 7b
- 1
Klasa 7b z okazji zbliżającego się ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, uczęszczając jeszcze na zajęcia w szkole, podczas lekcji z wychowawcą wykonała plakat. W ten sposób chciała wyrazić miłość i szacunek dla naszej Ojczyzny.
W ramach zajęć z wychowawcą klasa 7b obejrzała prezentacje oraz krótkie filmiki na temat Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada. Podczas lekcji on-line uczniowie za pomocą krótkich haseł zapisanych na kartkach papieru przekazali swoje skojarzenia na temat naszej OJCZYZNY.
Wychowawca Kamila Jabłońska-Bojczuk.
Vitamin C activity!
- W tym tygodniu uczniowie z klasy II i III SP przygotowywali cytrynową lemoniadę. Było to nasze zadanie w ramach relaizacji projektu eTwinning "We are SAFE together". Dzieci rozmawiały o tym, że witamina C jest szczególnie potrzebna w okresie jesienno-zimowym, wzmacnia naszą odporność. Lemoniada, chociaż kwaśna, smakowała naszym uczniom. Na zakończenie zajęć uczniowie nauczyli się słówek w języku angielskim związanych z wykonaniem zadania.M.Kurzyniec-Sadowska
Etwinning znowu w naszej szkole!
- Rozpoczynamy współpracę w nowym projekcie realizowanym na platformie eTwinning " We are SAFE together". Tematem przewodnim projektu jest uświadamianie uczniom, jak ważne jest zachowywanie zasad bezpieczeństwa w obecnych czasach i jak ważne jest wsparcie każdego człowieka. Mamy nadzieję, że zadania projektowe spodobają się naszym uczniom i podniosą ich kompetencje społeczne oraz językowe.Marta Kurzyniec-Sadowska
Drugie śniadanie dla uczniów – ważna sprawa
„Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe”
Uczniowie klasy 3 „a” SP wzięli udział w klasowych eliminacjach do konkursu „Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe”. Oto nasi zwycięzcy i ich prace na konkurs plastyczny organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Pruszczu Gdańskim dla dzieci z województwa pomorskiego: Lena Rogalska, Aleksandra Kartosz, Marcel Spasówka i Nikodem Grzebiński.
Celem było budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci, a także kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat.
Wszyscy, którzy się zaangażowali i wykonali prace otrzymali od wychowawcy i życzliwego sponsora drobne upominki – ołówki, a osoby wyróżnione dodatkowo zestawy słuchawkowe.
Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie wyników konkursu.
Katarzyna Labuda - Dawszewska
Spotkanie z fizjoterapeutą
Zajęcia koła chemicznego
- 6
Podczas ostatnich zajęć koła chemicznego uczniowie klasy ósmej wykonywali samodzielnie cykl doświadczeń na temat rodzajów mieszanin oraz metod rozdzielania
ich składników. Przeprowadzenie doświadczeń było możliwe dzięki przyswojonej wcześniej wiedzy teoretycznej.
Małgorzata Brejt-Banaszak
Przestrzeń kosmiczna –techniką plastyczną sgraffito
- 13
Po tygodniowym cyklu zajęć uczniowie klasy III a SP zdobyli wiadomości dotyczące przestrzeni kosmicznej. Wiedzą co to kosmos, Układ Słoneczny, czerwony gigant, biały karzeł, mgławica. Poznali krajobrazy planet, kolorystykę i snuli przypuszczenia o możliwości życia na innej planecie. To było inspiracją do wykonania pracy plastycznej nowopoznaną techniką – sgraffito. Uczniowie pokolorowali kartki kredkami pastelowymi, następnie pokryli czarnym tuszem. Na tak przygotowanym tle wydrapywali wykałaczką elementy składające się na kosmiczny krajobraz.
Katarzyna Labuda-Dawszewska
Prelekcja na temat dopalaczy
15 i 16 października uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz kl. I liceum uczestniczyli w spotkaniu z panem Mariuszem Modrzewskim na temat szkodliwego działania dopalaczy. Prelekcja odbyła się w ramach projektu „Zdrowie, mama i ja”. Prowadzący, korzystając z wymownej prezentacji i filmów, przedstawił skutki zażywania substancji zawartych w dopalaczach.
IV e-bieg Erasmusa za nami!
Nauczyciele z naszej szkoły postanowili uczcić Dni Erasmusa na sportowo. Pani M.Kurzyniec-Sadowska zarejestrowała szkołę do udziału w IV e-biegu Erasmusa- wydarzenia organizowanego przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji. Razem z panią S. Skonieczną, p. M. Świdczakiem i p. M. Gubernatem spotkali się w sobotę o 9.00, aby w ciągu 60 minut przebiec jak najwięcej kilometrów. Przy okazji postanowili nagrać krótki filmik, a w wykonaniu zadania wspierali ich inni nauczyciele. Oprócz promocji aktywności sportowej była to dla wszystkich dobra zabawa. Mamy nadzieję, że uczniowie wezmą przykład ze swoich belfrów i również znajdą dla siebie sportowe wyzwania. Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia i pomoc w organizacji wydarzenia.
#erasmusdays w przedszkolu
Erasmus Days to dni obchodzone w całej Europie. Nasi najmłodsi również zaangażowali się w akcję prowadzoną w szkole w ramach pracy w projekcie "Healthy lifestyles. Theatre in Education". Pani Alicja Zawadzka i pani Anna Margas wykonały z dziećmi flagi państw partnerskich oraz flagę Unii Europejskiej. Dzieci wyklejały, kolorowały kontury państw oraz układały flagi z klocków. Dziękujemy za współpracę i gratulujemy paniom oraz dzieciom kreatywnych pomysłów.
Ciao a tutti!
- 6
Ciao a tutti!
W czwartek 15.10 uczniowie z klasy II szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniach online z rówieśnikami z Włoch. Spotkania zostały zorganizowane w ramach corocznych obchodów Erasmus Days. Erasmus Days to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie działań i rezultatów projektów w programie Erasmus plus. Pomysłodawcą spotkań była pani Marta Kurzyniec-Sadowska, która jest koordynatorem projektu w naszej szkole. Dzięki pomocy pana S.Sławkowskiego, pana P. Standera oraz pani S.Skoniecznej uczniowie mogli porozmawiać z kolegami z innych państw.
Było to ekscytujące doświadczenie zarówno dla polskich jak i włoskich uczestników. Dzieci zadawały sobie nawzajem pytania dotyczące wieku, samopoczucia, pogody czy ulubionej potrawy. Oczywiście wspomagali ich w tym nauczyciele, pan Paweł oraz pan Giussepe.
Włochy, Francja i Walia są naszymi partnerami w projekcie Erasmus plus.
Archiwum Aktualności